Poniedziałek, 14 czerwca 2021

imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana

RSS

Dominiku ogarnij się! Konieczny i Klima pokłócili się o szpital

22.04.2021 23:37 | 12 komentarzy | ma.w

W sali Kolumnowej znowu wrzało, bo radni rozmawiali o zdrowiu raciborzan i zamkniętym częściowo szpitalu. Wiceprezydent Dominik Konieczny zarzucił kłamstwo Piotrowi Klimie, a ten nazwał oponenta hejterem.

Dominiku ogarnij się! Konieczny i Klima pokłócili się o szpital
Piotr Klima nadal nie przyjmuje tłumaczeń, że prezydent i starosta nie mogli obronić szpitala przed decyzją wojewody
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jaki powinien być szpital w Raciborzu?

Przewodniczący komisji gospodarki miejskiej przypomniał, że wciąż brakuje pełnego dostępu pacjentów do szpitala na Gamowskiej. Nie ma tam izby przyjęć dla innych chorych niż zakażeni. - Ludzie umierają i tracą zdrowie w naszym powiecie. Tragedie są nie do opisania, a wśród decydentów panuje błogi spokój - mówił szef komisji. Nie szczędził krytyk władzom miasta i powiatu za brak walki o przywrócenie lecznicy do przedcovidowej funkcjonalności.

Komunikat mija się z prawdą

Przysłuchujący się mu drugi zastępca prezydenta Dariusza Polowego stwierdził w końcu, że "w wypowiedzi pana przewodniczącego pojawiają się kłamstwa".

- Pański komunikat mija się z prawdą, bo fakty są takie, że przekształcenie szpitala na covidowy odbyło się bez aprobaty samorządu. To była autonomiczna decyzja wojewody i to już wielokrotnie powiedziano. To jest fakt niepodważalny - zaznaczył Dominik Konieczny.

Słysząc tezę Klimy, że utworzenie szpitala jednoimiennego sprawiło, że zaszkodzono pacjentom, których koronawirus nie dotknął, Konieczny obruszył się. - Tu chodzi o to, na ile pomogliśmy covidowym chorym utworzeniem takiego szpitala - podkreślił D. Konieczny.

Sprzeciwił się mówieniu, że to przez samorządowców ludzie w powiecie umierają. - Oni umierają przez koronawirsua, przez pandemię - mówił.

Dominik Konieczny wiceprezydent Raciborza

Zdaniem D. Koniecznego przekształcenie szpitala było dobrym posunięciem, dzięki któremu wielu ludzi wróciło do zdrowia. - Że taki szpital jest u nas, to powinniśmy być dumni - przekazał radnym z komisji gospodarki. Zaatakował Klimę, że ten tak angażuje się w sprawy pełnego otwarcia szpitala, bo stracił finansowo na pandemii i stąd jego rozgoryczenie (Klima ma aptekę w lecznicy przy Gamowskiej).

- Jestem wstrząśnięty i zbulwersowany - przyznał Piotr Klima

Szef komisji stwierdził, że do dziś nie wie po co do wojewody, gdzie ogłoszono zmiany w szpitalu raciborskim, pojechał prezydent miasta. - To jest jakiś układ służalczy, że wojewodę się słucha? Ja bym zrezygnował z funkcji na jego miejscu i wyszedł od wojewody jako zwykły obywatel, żeby tylko tego nie firmować swoją osobą - zaznaczył P. Klima. Jest przekonany, że ta decyzja sprawiła, że zostawieni samym sobie zostali ci, co chorują na inne choroby.

Pan to ocenia swoją miarą

Odpowiadając Koniecznemu na uwagi o aptece Klimy, radny zarzucił prezydentowi, że ten go hejtuje. - Ja musiałem znaleźć pracę personelowi, żeby nie zwalniać farmaceutów. Musiałem zutylizować leki z tej placówki. Pan to chyba ocenia swoją miarą, że gdyby był na moim miejscu, to by tak właśnie podchodził do sprawy, patrząc wyłącznie na pieniądze. Ja wydawałem własne, żeby jak najwięcej osób się dowiedziało, że trzeba walczyć o szpital dla miasta - podsumował przewodniczący.

Dyskusją zirytował się były prezydent Raciborza Mirosław Lenk. Zwrócił się do zastępcy Polowego, z którym zna się od lat i pozostaje w dobrych relacjach.

- Dominik, ogarnij się człowieku! - zaapelował Lenk do wiceprezydenta Koniecznego.

Przypomnijmy, że na lutowej sesji w tym roku doszło do scysji Dominika Koniecznego z radnym Henrykiem Mainuszem. Panowie zaczęli na posiedzeniu wymieniać uwagi podniesionym głosem, a nestor samorządu poczuł się obrażony. Nie doczekał się przeprosin Koniecznego, a jego szef bronił podwładnego, że ten był względem radnych uprzejmy, a to radni nie zachowali klasy.Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Piotr Klima

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz