środa, 4 sierpnia 2021

imieniny: Dominika, Protazego, Jana

RSS

Szczepienia w samochodach rozpoczną się 15 kwietnia

13.04.2021 15:04 | 1 komentarz | acz

Szczepienia w punktach drive-thru rozpoczną się zgodnie z zapowiedziami 15 kwietnia - zapewnił szef KPRM Michał Dworczyk. Dodał, że od połowy miesiąca takich punktów ma przybywać w całej Polsce.

Szczepienia w samochodach rozpoczną się 15 kwietnia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dworczyk został zapytany na konferencji prasowej o możliwość wcześniejszego uruchomienia np. w formie pilotażu punktów szczepień drive-thru. Pytanie zadano w kontekście zapowiedzi, że miasto Wałbrzych uruchomi w środę pierwszy punkt szczepień tego typu.

"Jest wiele punktów, które są gotowe do rozpoczęcia szczepień w formule drive-thru i one się rozpoczną zgodnie z naszymi zapowiedziami 15 kwietnia. Wtedy zostaną wydane też ostateczne wytyczne GIS-u i MZ dotyczące zasad funkcjonowania tych punktów. Jestem przekonany, że od 15 kwietnia będzie przybywać tego rodzaju funkcjonujących punktów" - odpowiedział Dworczyk.

Podczas konferencji zadano też pytanie o kontrole NFZ prowadzoną w Rzeszowie a dotyczącą szczepień w tym mieście. Na to pytanie odpowiedział Filip Nowak p.o. prezesa NFZ. Podkreślił on, że kontrola prowadzona w Rzeszowie jest "złożona".

"Sprawdzamy tam kilka obszarów. Kontrola prowadzona jest wspólnie z lokalną stacją sanepidu. Kontrola trwa. Wychodzimy z założenia, że tę kontrolę lepiej zrobić bardzo dokładnie, bez zastrzeżeń co do procedury, niż szybko" - odpowiedział. Zapewnił, że po zakończeniu kontroli NFZ poinformuje o jej wynikach.

Media donosiły o nieprawidłowościach w Rzeszowie dotyczących szczepień. Jak wynikało z informacji podawanych przez media wiele osób bez kolejki - w tym wieku 20, 30 lat - miało zostać zaszczepionych tam przeciw Covid-19. Media donosiły też, że w jednym z ośrodków do szczepień przeciw COVID-19 w Rzeszowie miały być wielokrotnie używane jednorazowe strzykawki. (PAP)