Piątek, 16 kwietnia 2021

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

Lasy Państwowe ze wsparciem dla rybnickiego szpitala

08.03.2021 16:48 | 2 komentarze | acz

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku otrzymał od Lasów Państwowych ponad 100 tysięcy złotych na sprzęt, który będzie wykorzystywany podczas leczenia osób, chorych na Covid-19.

Lasy Państwowe ze wsparciem dla rybnickiego szpitala
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Symboliczny czek na kwotę 100 700 złotych wręczono dziś, 8 marca, przed budynkiem Nadleśnictwa Rybnik.  Miejsce jest nieprzypadkowe, bo to właśnie rybnicki szpital otrzymał wsparcie od leśników. - Już w ubiegłym roku podjąłem decyzję o pomocy tym szpitalom, które znajdują się na terenach szczególnie zagrożonych. Dlatego to dla mnie zaszczyt, że mogę przekazać pieniądze, które pomogą szpitalowi w walce z koronawirusem – powiedział dziś w Rybniku Józef Kubica, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach.

Czek odebrała dyrektor rybnickiego szpitala Ewa Fica. – Jest to sprzęt niezbędny dla naszego szpitala i każda pomoc w tej kwestii jest dla nas na wagę złota. Dziękuję w imieniu mieszkańców regionu, którym ten sprzęt będzie służył – zapewnia.

Na spotkaniu obecny był również wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. – Lasy Państwowe przekazują pomoc szpitalom w całej Polsce. Od roku trwa pandemia i już rok temu wydałem dyspozycje, żeby pieniądze te przekazywać i cieszę się bardzo, że ta tradycja jest podtrzymywana – mówił Woś. Jak deklaruje dyrektorka rybnickiego szpitala, pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego aparatu do znieczuleń.

Ludzie:

Michał Woś

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości