Sobota, 6 marca 2021

imieniny: Jordana, Róży, Kolety

RSS

Przyłbice można wyrzucić do kosza. Rząd szykuje nowe przepisy

19.02.2021 09:14 | 14 komentarzy | acz

Minister zdrowia ma dziś wydać rozporządzenie, na mocy którego zostanie wprowadzony obowiązek noszenia maseczek chirurgicznych – poinformował w piątek główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban. Prof. Horban zapytany w TVN 24, czy minister zdrowia wyda rozporządzenie, na mocy którego zostanie wprowadzony obowiązek noszenia maseczek chirurgicznych, odpowiedział: "Mam nadzieję, że tak będzie. Tak."

Przyłbice można wyrzucić do kosza. Rząd szykuje nowe przepisy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O tym, że przyłbice nie chronią w żaden sposób przed zakażeniem wirusem informowaliśmy już w październiku ubiegłego roku<<<KLIKNIJ .Teraz za wynikami badań naukowców mają pójść konkretne rozwiązania prawne. W odstawkę mają iść zarówno różnego rodzaju przyłbice, osłony, jak i bawełniane maseczki.

"Oprócz tego, że pan minister wyda rozporządzenie, to jest jeszcze apel do państwa, aby do tego rozporządzenia się jeszcze zastosować" - zaznaczył. Dodał, że minister informację w sprawie maseczek chirurgicznych poda w piątek. "Chodzi o to, żeby używać porządnych masek, przynajmniej masek tzw. chirurgicznych, nie mówiąc już o maskach z filtrem" - wyjaśnił. Prof. Horban wyraził zaniepokojenie, że pod koniec przyszłego tygodnia dzienna liczba zakażeń może sięgnąć 10–15 tys. Wówczas – jego zdaniem – należałoby rozważyć powrót do poprzednich obostrzeń.(PAP)