Sobota, 23 stycznia 2021

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Epidemia koronawirusa:

Tysiąc złotych miesięcznie dla studentów pielęgniarstwa

06.11.2020 12:00 | 1 komentarz | juk

Studenci kierunku pielęgniarstwa mogą składać wnioski o stypendium, jakie fundują im władze powiatu. Wodzisławsko-rydułtowski szpital chce w ten sposób pozyskać brakującą kadrę. Warunkiem pobierania pieniędzy jest deklaracja pracy w lecznicy.

Tysiąc złotych miesięcznie dla studentów pielęgniarstwa
Jeszcze tylko do 10 listopada trwa nabór wniosków o przyznanie stypendium dla studentów kierunku pielęgniarstwa ogłoszony przez zarząd powiatu wodzisławskiego.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jeszcze tylko do 10 listopada trwa nabór wniosków o przyznanie stypendium ogłoszony przez zarząd powiatu wodzisławskiego. Skierowany jest on dla studentów kształcących się w szkole wyższej na kierunku pielęgniarstwo na rok akademicki 2020/2021. Zainteresowani mogą otrzymywać co miesiąc tysiąc złotych.

- Stypendium może zostać przyznane, jeżeli osoba ubiegająca się o nie spełnia kilka kryteriów - mówi Wojciech Raczkowski, kierownik biura komunikacji społecznej i informacji Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. Głównym warunkiem jest zobowiązanie do podjęcia zatrudnienia w Powiatowym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. po zakończeniu studiów pierwszego lub drugiego stopnia na kierunku pielęgniarstwo jednak nie później niż w ciągu 3 miesięcy od zakończenia studiów, na okres nie krótszy niż 3 lata.

Stypendium przysługuje w czasie trwania studiów, czyli od 1 października 2020 r. do 30 czerwca 2021 r. Zainteresowani, aby otrzymać pieniądze, muszą złożyć wniosek. Załączyć do niego powinni m.in.: zaświadczenie z uczelni o statusie studenta, oświadczenie, że nie powtarza roku, na który złożył wniosek o przyznanie stypendium oraz oświadczenie, że nie korzysta z urlopów określonych w regulaminie studiów, urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego. - Wniosek sporządzony zgodnie z określonym wzorem wraz z załącznikami należy składać w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. lub przesłać pocztą do 10 listopada. Na kopercie należy zamieścić dopisek: "Wniosek o przyznanie stypendium. Nie otwierać." - przekazuje Wojciech Raczkowski. Dodatkowe informacje można uzyskać w wydziale zdrowia i polityki społecznej wodzisławskiego starostwa.