Sobota, 28 listopada 2020

imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada

RSS

Epidemia na Śląsku:

Szpital w Wodzisławiu Śl. wstrzymuje przyjęcia na kolejnym oddziale

27.10.2020 11:18 | 3 komentarze | juk

Koronawirus wciąż trawi Powiatowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. Z powodu wykrytego tam ogniska choroby działalność placówki jest ograniczana.

Szpital w Wodzisławiu Śl. wstrzymuje przyjęcia na kolejnym oddziale
Przyjęcia pacjentów do oddziału neurologicznego z pododdziałem udarowym w Wodzisławiu Śl. zostają wstrzymane do odwołania.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, że pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Powiatowym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. odnotowano na początku minionego tygodnia. Dotyczyły one przede wszystkim oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej. W efekcie wstrzymano do odwołania przyjęcia pacjentów na ten właśnie oddział. Pojedyncze przypadki pojawiały się również na innych oddziałach.

Jak przekazuje nam dyrektor szpitala Krzysztof Kowalik, ze względu na brak możliwości zapewnienia odpowiedniej kadry lekarskiej związanej z występującymi zachorowaniami wśród personelu oraz koniecznością przebywania na kwarantannie, przyjęcia pacjentów do oddziału neurologicznego z pododdziałem udarowym w Wodzisławiu Śl. zostają wstrzymane do odwołania. Jak dotąd (stan na 26.10) potwierdzono zakażenie Covid-19 u 22 osób. Na tę liczbę składa się: 7 pacjentów oraz 15 pracowników lecznicy.