Niedziela, 29 listopada 2020

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Epidemia na Śląsku:

Koronawirus w wodzisławskim szpitalu

26.10.2020 11:36 | 3 komentarze | juk

Wstrzymano przyjęcia na jednym z oddziałów w szpitalu w Wodzisławiu Śl. Do tej pory potwierdzono tam ponad 20 przypadków koronawirusa.

Koronawirus w wodzisławskim szpitalu
W Powiatowym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej (PPZOZ) w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. znów pojawiło się ognisko koronawirusa.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Powiatowym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej (PPZOZ) w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. znów pojawiło się ognisko koronawirusa. - Mamy potwierdzone przypadki osób zakażonych Covid-19 wśród pacjentów jak i personelu naszego szpitala - mówi dyrektor lecznicy Krzysztof Kowalik.

Jak wyjaśnia szef PPZOZ-u, pierwszy przypadek choroby odnotowano na początku minionego tygodnia. - Od razu przystąpiliśmy do postępowania epidemiologicznego - mówi. Jak dotąd (stan na 26.10) potwierdzono zakażenie Covid-19 u 22 osób. Na tę liczbę składa się: 7 pacjentów oraz 15 pracowników lecznicy. - Zakażenia dotyczą przede wszystkim oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej. Niestety, pojedyncze przypadki pojawiają się również na innych oddziałach - mówi dyrektor Kowalik. Na razie szpital wstrzymał do odwołania przyjęcia pacjentów na oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej.