Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Koronawirus w rybnickich szkołach i przedszkolach [AKTUALNE DANE]

20.10.2020 13:45 | 0 komentarzy | ska

Sytuacja związana z koronawirusem w rybnickich placówkach oświatowych zmienia się z dnia na dzień. Coraz więcej klas przechodzi na zajęcia zdalne. Prezentujemy najnowszy raport o stanie rybnickich szkół i przedszkoli.

Koronawirus w rybnickich szkołach i przedszkolach [AKTUALNE DANE]
Zmiany w pracy nauczycieli i uczniów dotyczą 18 placówek w Rybniku (stan na 20 października).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Koronawirus w rybnickich szkołach i przedszkolach [AKTUALNE DANE]

Przedszkole nr 43 – dyrektor z wynikiem pozytywnym, z tej placówki pracownicy są na zwolnieniach lekarskich, zajęcia zawieszone z powodu braku personelu od 20 do 23 października

Szkoła Podstawowa nr 21 – 1 nauczyciel z wynikiem pozytywnym - 3 klasy mają nadzór epidemiologiczny, zajęcia nie zostały zawieszone.

Przedszkole nr 17 – 1 nauczyciel z wynikiem pozytywnym – 1 grupa nadzór epidemiologiczny, zajęcia nie zostały zawieszone.

Szkoła Podstawowa nr 13 – pracownik obsługi wynikiem pozytywnym – brak kwarantanny, obserwacja stanu zdrowia dzieci, klasa V – zajęcia zdalne do 23 października.

Przedszkole nr 13 – 1 pracownik obsługi , 2 nauczycieli z wynikami pozytywnymi -3 grupy na kwarantannie do 24 października, zawieszenie zajęć dla całej placówki do 23 października, dzieci nie objęte kwarantanną mają zaleconą obserwację stanu zdrowia.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 11 – 2 nauczycieli przedszkola z wynikami pozytywnymi, nie ma decyzji sanepidu w sprawie kwarantanny , ponieważ ci nauczyciele ostatni raz byli obecni w pracy 6 i 9 października.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10 – 1 nauczyciel przedszkola z wynikiem pozytywnym – ze względu na liczbę kontaktów nie została wprowadzona kwarantanna. 

Szkoła Podstawowa nr 18 – nauczyciel z wynikiem pozytywnym – 3 klasy na kwarantannie.

Zespół Szkół nr 3 – 1 nauczyciel – klasy z którymi miał kontakt mają zaleconą obserwację stanu zdrowia i są na nauczaniu zdalnym w ramach nauczania hybrydowego.

Szkoła Podstawowa nr 23 - 2 nauczycieli z wynikiem pozytywnym – nie ma jeszcze zaleceń sanepidu.

Zespół Szkół nr 5 – dyrektor jest objęty kwarantanną ze względu na kontakt z osobą zakażoną. 

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 – 1 nauczyciel z wynikiem pozytywnym – 15 uczniów ma zalecony nadzór epidemiologiczny , cała klasa z kontaktu ma nauczanie zdalne od 20 do 23 października.

Zespól Szkół Budowlanych – 4 nauczycieli z wynikami pozytywnymi , 3 klasy na nauczaniu zdalnym od 19 do 23 października .

Zespół Szkól nr 6 - 2 nauczycieli z wynikami pozytywnymi , nie ma jeszcze zaleceń sanepidu.

Przedszkole n1 – nauczyciele z wynikami pozytywnymi , część na zwolnieniach lekarskich – zawieszenie zajęć w placówce z powodu braku personelu.

Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy – 1 pracownik obsługi z wynikiem pozytywnym - zalecona obserwacja stanu zdrowia uczniów i nauczycieli.

Szkoła Podstawowa nr 20 – 1 nauczyciel z wynikiem pozytywnym - 1 klasa III na nauczaniu zdalnym, nie ma jeszcze decyzji sanepidu.

Zespół Szkół Rewalidacyjnych „Szkoła Życia” - 1 nauczyciel z wynikiem pozytywnym - zalecana obserwacja stanu zdrowia uczniów i nauczycieli.