Piątek, 27 listopada 2020

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Epidemia na Śląsku:

Do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju trafił wysokiej klasy respirator od KGHM

15.09.2020 14:25 | 0 komentarzy | ska

W odpowiedzi na zapotrzebowanie szpitali znajdujących się na pierwszej linii frontu walki z epidemią koronawirusa, Fundacja KGHM Polska Miedź przekazała do tej pory ponad  6 mln zł na działania pomocowe, obejmujące darowizny finansowe i rzeczowe takie jak  respiratory,  płyny do dezynfekcji oraz środki ochrony osobistej. Również nasz szpital otrzymał ogromne wsparcie w postaci wysokiej klasy respiratora wraz z podstawą jezdną umożliwiającą sprawne manewrowanie. 

Do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju trafił wysokiej klasy respirator od KGHM
Nowy respirator pomoże pacjentom oddziału kardiologiczno-wewnętrznego w WSS2. Na zdjęciu lek. Stanisław Szuster - specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju trafił wysokiej klasy respirator od KGHM

- Fundacja KGHM Polska Miedź od wielu lat wspiera liczne projekty związane ze zdrowiem i bezpieczeństwem. Oczywiste było, że w tej sytuacji, w której wszyscy znaleźliśmy się i w Polsce i na świecie, fundacja mocno zaangażowała się we wszystkie projekty, które istotne były dla szpitali znajdujących się na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Staraliśmy się przekazać jak najwięcej potrzebnych środków finansowych, ale też najważniejsze w tym momencie darowizny rzeczowe czyli respiratory, których brakowało i środki odkażające, niezbędne w warunkach szpitalnych. Fundacja KGHM Polska Miedź wsparła miedzy innymi  Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, udało nam się przekazać respirator – urządzenie tak istotne dla chorych, szczególnie w ostrym przebiegu zakażenia koronawirusem Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że właśnie temu szpitalowi udało się pomoc  – podkreśla Lidia Marcinkowska-Bartkowiak, członek Zarządu Fundacji KGHM Polska Miedź. 

W walce z chorobą jaką jest Covid-19 respiratory stanowią niezbędny sprzęt ratujący życie natomiast ufundowana aparatura posłuży szpitalowi jeszcze długie lata po powrocie do stanu jak przed pandemią. Carescape R860 firmy GE Healthcare to respirator najnowszej generacji, umożliwiający zaawansowane pomiary, gwarantujące wentylacje z zastosowaniem najlepszych rozwiązań. Może być stosowany przy terapii noworodków dzieci i dorosłych, natomiast w WSS Nr 2 nalazł zastosowanie w Oddziale Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego 

- Na oddziale kardiologiczno-wewnętrznym zajmujemy się diagnostyką i leczeniem osób dotkniętych chorobami sercowo – naczyniowymi, z dolegliwościami z zakresu medycyny wewnętrznej oraz pulmonologicznymi. Często są to choroby związane z utrudnionym oddychaniem, gdzie sprzęt taki jak respiratory jest niezbędny do ratowania zdrowia a nawet życia pacjentów. Serdecznie dziękujemy Fundacji KGHM za wsparcie, które zwłaszcza w czasach epidemii, jest pomocą bardzo potrzebną – dr n. med. Józef Danek zastępca dyrektora d/s lecznictwa.

źródło: WSS2