Piątek, 25 września 2020

imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława

RSS

Prezydent Anna Hetman o Jastrzębiu w żółtej strefie

07.08.2020 11:03 | 1 komentarz | ska

Po ogłoszeniu Jastrzębia-Zdroju jako żółtej strefy, zgodnie z informacjami Ministerstwa Zdrowia, do sprawy odniosła się prezydent Anna Hetman, informując mieszkańców o tym, jakie obostrzenia będą dotyczyć ich od soboty 8 sierpnia. 

Prezydent Anna Hetman o Jastrzębiu w żółtej strefie
Jastrzębie-Zdrój zostało objęte żółtą strefą przez Ministerstwo Zdrowia. Co to oznacza?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prezydent Anna Hetman o Jastrzębiu w żółtej strefie

Tam, gdzie lista zachorowań na 10 tysięcy mieszkańców przekracza 12 – mamy powiat czerwony (powiat wodzisławski, rybnicki, miasto Rybnik). Jeśli liczba chorych oscyluje między 6 a 12 mówimy o obszarze żółtym (Jastrzębie-Zdrój, Żory). W tych miejscach od soboty 8 sierpnia wróci część obostrzeń.

W strefie żółtej, czyli między innymi w Jastrzębiu, liczba osób mogących uczestniczyć w imprezie rodzinnej, np. weselu, będzie ograniczona do 100. Bez zmian pozostanie działalność hoteli i basenów. Żadne nowe ograniczenia nie dotyczą też zgromadzeń, kościołów, rehabilitacji ani transportu zbiorowego. Nie musimy też nosić maseczek w otwartej przestrzeni - jedynie, jak dotychczas, w budynkach i tam gdzie nie jest możliwe zachowanie dystansu. Obostrzenia dotyczą także branży gastronomicznej i siłowni, gdzie jedna osoba może przypadać na 4 metry kw. W wydarzeniach kulturalnych i w kinie widzowie mogą zająć jedynie 25 proc. miejsc na widowni.