Sobota, 8 sierpnia 2020

imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

RSS

Specjalny mail sanepidu dla mieszkańców Jastrzębia i powiatu wodzisławskiego

02.07.2020 11:03 | 0 komentarzy | ska

Dla mieszkańców Jastrzębia-Zdroju oraz powiatu wodzisławskiego, którzy przebywają w izolacji domowej, a nie mają decyzji o zakończonej kwarantannie lub też przebywają w izolacji dłużej niż 21 dni, a jeszcze nie mają pobranego wymazu kontrolnego, uruchomiono specjalny adres mailowy. 

Specjalny mail sanepidu dla mieszkańców Jastrzębia i powiatu wodzisławskiego
fot. Piotr Sobczak/JSW
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Specjalny mail sanepidu dla mieszkańców Jastrzębia i powiatu wodzisławskiego

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach wyszła naprzeciw mieszkańcom powiatu wodzisławskiego i Jastrzębia-Zdroju, którzy przebywają na kwarantannie, a nie mają wykonanego testu kontrolnego lub też mają dwa wyniki negatywne, a nadal nie zostali zwolnienie z izolacji. 

-Jeśli zamieszkujesz na terenie nadzorowanym przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wodzisławiu Śląskim, a jesteś w jednej z powyżej opisanych sytuacji, proszę o kontakt drogą e-mail interwencje@wsse.katowice.pl - informuje Beata Kempa, kierownik Oddziału Promocji Zdrowia i Komunikacji Społecznej WSSE w Katowicach. 

Warto dodać, że również w JSW uruchomiono specjalne numery i adres e-mail dla pracowników. 

Pracownicy kopalni Borynia-Zofiówka oraz kopalni Jastrzębie-Bzie, oczekujący na wymazobusy, mogą dzwonić na specjalnie dla nich stworzoną infolinię nr tel. 32 7565609 lub pisać na dedykowany adres email: pomoc_covid@zofiowka.jsw.pl. Z takiej formy pomocy organizacyjnej skorzystało w ostatnich dniach ponad 500 osób.

W kopalni Budryk pracownicy, którzy podejrzewają u siebie wystąpienie objawów zakażenia, mogą uzyskać pomocne informacje u kierowniczki Działu Zatrudnienia i Spraw Socjalnych pod nr telefonu kom. 693 420 573.

Wszyscy, którzy potrzebują wsparcia czy rozmowy mogą skorzystać z pomocy psychologa, który dyżuruje od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 15.00 pod numerem telefonu 539677682. Z jego porad skorzystało już ponad 80 osób.