Czwartek, 2 lipca 2020

imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana

RSS

Prawie 400 kolejnych osób na Zofiówce z koronawirusem [AKTUALNE DANE]

05.06.2020 21:04 | 3 komentarze | ska

Służby prasowe Jastrzębskiej Spółki Węglowej podały w piątek 5 czerwca informacje o aktualnej liczbie zakażonych. We wszystkich zakładach liczba zakażonych pracowników wzrosła już do 2525 (wczoraj 2145). Wszystkie nowe przypadki pochodzą z kopalni Zofiówka. 

Prawie 400 kolejnych osób na Zofiówce z koronawirusem [AKTUALNE DANE]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prawie 400 kolejnych osób w JSW z koronawirusem [AKTUALNE DANE]

Stale pojawiają się kolejne wyniki testów pracowników JSW oraz firm zewnętrznych, którzy byli badani w ostatnich dniach. W kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej potwierdzono 2526 przypadków zarażenia koronawirusem. W samym Pniówku jest to 1587 osób, 910 osób w Ruchu Zofiówka, 10 w kopalni Jastrzębie-Bzie, 7 osób w kopalni Budryk i 12 w Ruchu Borynia. Na kwarantannie przebywa 211 osób.

Górnicy cały czas skarżą się na długi czas oczekiwania na wyniki testów, a nawet na oczekiwanie na wynik jeszcze po czasie kwarantanny. W wojewódzkim sanepidzie uzyskaliśmy informacje, że nie ma możliwości otrzymania wyniku po 2 czy 3 dniach, bo proces laboratoryjny trwa dłużej. Służby sanitarne potwierdzają, że zdarzały się przypadki zagubienia testów lub ich nieczytelnego oznakowania, co skutkowało koniecznością wykonania kolejnych wymazów. - Każdy taki przypadek należy rozwiązać indywidualnie - mówi nam Beata Kempa, rzecznik prasowa WSSE w Katowicach, zaznaczając, że według informacji docierających do stacji są to pojedyncze przypadki.

Czy na pewno? Zachęcamy Was do dzielenia się swoimi doświadczeniami w komentarzach lub przesłaniu opinii na adres s.kamczyk@nowiny.pl, a jeśli długo czekacie na wynik testu zajmiemy się Waszą sprawą.