Wtorek, 7 lipca 2020

imieniny: Estery, Metodego, Kiry

RSS

Wzrost liczby zakażonych koronawirusem w szpitalu w Rydułtowach

25.05.2020 13:40 | 1 komentarz | juk

6 pacjentów i 5 pracowników. Tak przedstawia się najświeższy bilans zakażonych Covid-19 w rydułtowskiej lecznicy.

Wzrost liczby zakażonych koronawirusem w szpitalu w Rydułtowach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak już informowaliśmy w Powiatowym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej (PPZOZ) w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. pojawiło się ognisko koronawirusa. Tym razem do zakażenia doszło na oddziale chorób wewnętrznych w Rydułtowach.

Aktualnie (stan na 25.05) zakażenie koronawirusem rozpoznano u 11 osób. To: 6 pacjentów i 5 pracowników lecznicy. - Stan wszystkich zakażonych osób jest dobry - informuje Krzysztof Kowalik, dyrektor PPZOZ-u. Dodaje, że pacjenci zostali przewiezieni do szpitala zakaźnego w Raciborzu. Z kolei personel przebywa w swoich domach. Przypomnijmy, że w stosunku do ostatnich danych z piątku (22.05) liczba zakażonych wzrosła. Wówczas było to: 4 pracowników oraz 3 pacjentów.

W związku z pojawieniem się w szpitalu Covid-19 trwa tam proces epidemiologiczny. Do laboratorium wysłano łącznie 79 wymazów na stwierdzenie wirusa. Lecznica czeka na kilka wyników. - Wstrzymaliśmy nowe przyjęcia na oddział aż do ustabilizowania sytuacji i poznania wszystkich wyników - mówi dyrektor Kowalik.