Czwartek, 2 lipca 2020

imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana

RSS

Kolejny pracownik szpitala w Rydułtowach zakażony koronawirusem

22.05.2020 15:54 | 3 komentarze | juk

Jeszcze wczoraj potwierdzono w rydułtowskim szpitalu 6 przypadków koronawirusa. - Mamy kolejne zakażenie wśród pracowników - przekazuje nam dyrekcja lecznicy.

Kolejny pracownik szpitala w Rydułtowach zakażony koronawirusem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak wczoraj (21.05) informowaliśmy, w Powiatowym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej (PPZOZ) w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. pojawiło się nowe ognisko koronawirusa. Tym razem do zakażenia doszło na oddziale chorób wewnętrznych w Rydułtowach.

Jeszcze wczoraj potwierdzonych było 6 przypadków - 3 pracowników oraz 3 pacjentów. Tej statystyki nie udało się jednak utrzymać. - Wśród wyników, które do tej pory do nas spłynęły, był jeden pozytywny - mów nam Krzysztof Kowalik, dyrektor PPZOZ-u. Zakażenie wykryto u kolejnego pracownika lecznicy. W dalszym ciągu trwa proces epidemiologiczny w szpitalu. - Oddział jest zamknięty. Wstrzymaliśmy przyjęcia aż do ustabilizowania sytuacji i poznania wszystkich wyników - mówi dyrektor Kowalik.

W sumie wymazy na stwierdzenie zakażenia koronawirusem pobrano od około 40 osób - pracowników oraz pacjentów. Lecznica czeka jeszcze na 11 wyników.