Piątek, 5 czerwca 2020

imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira

RSS

Dzisiaj kopalnia Pniówek wznawia pracę, mimo ogniska zakażeń

22.05.2020 08:55 | 0 komentarzy | ska

Jak poinformował w wywiadzie dla Radia 90 poseł i były wiceminister Adam Gawęda, od piątku 22 maja kopalnia Pniówek ma wznowić wydobycie zawieszone sytuacją epidemiologiczną w zakładzie. Wszystko to będzie odbywać się w tle badań przesiewowych i ponad 1000 zakażonych pracowników zakładu. 

Dzisiaj kopalnia Pniówek wznawia pracę, mimo ogniska zakażeń
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dzisiaj kopalnia Pniówek wznawia pracę, mimo ogniska zakażeń

- W Polskiej Grupie Górniczej przebadano już 21 tys. osób, badania obejmą praktycznie całą załogę Jastrzębskiej Spółki Węglowej - zapowiedział poseł Adam Gawęda, były wiceminister Ministerstwa Aktywów Państwowych. - Dzisiaj wraca do pracy kopalnia Pniówek, być może na zmianie o godz. 18.00. Nasza kopalnia Jankowice już praktycznie od środy rozpoczęła wydobycie, przywrócono wydobycie także na pozostałych kopalniach. Na części zakładów PGG ten proces trwa - powiedział Adam Gawęda w porannym wywiadzie na antenie Radia 90. 

Przypomnijmy, że kopalnia Pniówek jest głównym ogniskiem zakażeń w JSW. Według danych z 21 maja w samym Pniówki zakażonych jest 1170 osób, a oprócz tego 18 osób w Ruchu Zofiówka, 6 w kopalni Jastrzębie-Bzie, 2 osoby w kopalni Budryk i 3 w Ruchu Borynia. Na kwarantannie przebywa 351 osób.