Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

JSW Innowacje zaczęła produkować przyłbice dla szpitali

16.04.2020 13:19 | 0 komentarzy | acz

Spółka JSW Innowacje rozpoczęła produkcję przyłbic ochronnych. Pierwsze egzemplarze trafiły już do szpitali.

JSW Innowacje zaczęła produkować przyłbice dla szpitali
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przyłbice ochronne produkuje Zakład Technologii Przełomowych, należący do spółki JSW Innowacje. - Elementy konstrukcyjne przyłbic wykonywane są na drukarce 3D z materiału o wysokiej odporności i doskonałej wytrzymałości. Wykorzystaliśmy dostępny w Internecie projekt, który został skonsultowany w trakcie jego opracowywania z czeskim ministerstwem zdrowia – wyjaśnia Bartosz Brzozowski p.o. dyrektora Zakładu Technologii Przełomowych.

Pierwsza wyprodukowana partia przyłbic trafiła już na Oddział Ratunkowy Szpitala Wolskiego w Warszawie oraz do szpitala w Iłży. Kolejne trafią do placówek w województwie mazowieckim i śląskim - zgodnie z zapotrzebowaniem. - W miarę naszych możliwości chcemy pomóc osobom czy instytucjom, które tego wsparcia potrzebują. Wyposażenie techniczne Zakładu Technologii Przełomowych JSW Innowacje pozwala na wyprodukowanie do kilkunastu przyłbic na dobę - mówi Leszek Hoderny, szef rady nadzorczej i były p.o. prezesa zarządu JSW Innowacje. - Podczas składania i pakowania sprzętu stosowane są niezbędne środki ochrony zapobiegające rozprzestrzenianiu się pandemii - dodaje.

W laboratorium o powierzchni ok. 200 m2 przebywają jednocześnie maksymalnie dwie osoby ubrane w rękawiczki, maseczki i okulary ochronne. Każda przyłbica przed spakowaniem do worka strunowego jest odkażana. Warto podkreślić, że oprócz produkcji przyłbic ochronnych, spółka rozpoczęła prace nad wykonaniem maseczek ochronnych wielokrotnego użytku - również z wykorzystaniem technologii druku 3D. Jednak w tym przypadku konieczne będzie uzyskanie niezbędnych certyfikatów.