Sobota, 6 czerwca 2020

imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego

RSS

Strażnicy rozdadzą maseczki seniorom

09.04.2020 15:07 | 2 komentarze | juk

Mundurowi pomagają w walce z koronawirusem. Już jutro (10.04) wodzisławska straż miejska będzie rozdawać maseczki starszym mieszkańcom miasta.

Strażnicy rozdadzą maseczki seniorom
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisławska straż miejska rozda seniorom maseczki wielokrotnego użytku. Funkcjonariuszy będzie można spotkać jutro (10.04), od godz. 10.00 w okolicach Rynku, sklepu Gwarek, PSS Społem oraz Hali Targowej. Maseczki będą rozdawane w ramach akcji "Senior #kupujlokalnie".

- Akcja "Senior #kupujlokalnie" to kontynuacja projekty społecznego "#kupujlokalnie", którego celem jest ratowanie lokalnych miejsc pracy i przedsiębiorców. "#kupujlokalnie" to grupa stworzona w portalu Facebook, w której reklamują się firmy z powiatu wodzisławskiego - tłumaczą urzędnicy z wodzisławskiego magistratu. Dodają, że dla przedsiębiorców tego rodzaju pomoc jest bardzo ważna, ponieważ z uwagi na załamanie rynku gospodarczego najbardziej poszkodowane są małe firmy i firmy rodzinne.

- Należy podkreślić, że maseczki, które otrzymają seniorzy, są wielokrotnego użytku. Po użyciu należy ją wyprać w temperaturze do 70 stopni i przeprasować żelazkiem z dwóch stron - mówią urzędnicy. Dodają, że maseczki trafią także do sklepów, które dołączyły do akcji #kupujlokalnie.