Piątek, 4 grudnia 2020

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Epidemia koronawirusa:

Kolejni pracownicy wodzisławskiego szpitala zakażeni koronawirusem

09.04.2020 14:43 | 2 komentarze | juk

Bilans zakażonych koronawirusem pracowników w wodzisławskim szpitalu wciąż rośnie.

Kolejni pracownicy wodzisławskiego szpitala zakażeni koronawirusem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowe informacje z Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. - Testy potwierdziły kolejne zakażenia wśród naszych pracowników - przekazuje tamtejszy dyrektor Krzysztof Kowalik.

Od 30 marca do 9 kwietnia (stan na godz. 12.00) wodzisławska lecznica pobrała 365 wymazów od tamtejszych pacjentów oraz kadry medycznej. Do tej pory spłynęło 335 wyników z laboratorium. Pozwoliło to ustalić, że 26 pacjentów oraz 40 medyków jest zakażonych koronawirusem. Kolejno 49 i 220 wyników było ujemnych. Szpital czeka jeszcze na 24 wyniki testów.

Medycy zarażeni Covid-19 to pracownicy trzech oddziałów: chirurgii ogólnej, ginekologiczno-położniczego, oraz intensywnej terapii. Dyrektor Kowalik podkreśla, że w dalszym ciągu trwa postępowanie epidemiologiczne, zmierzające do ustalenia, w oparciu o uzyskiwane sukcesywnie wyniki badań, kręgu osób narażonych na zakażenie. - Mam jednak wrażenie, że sytuacja powoli zaczyna się stabilizować - mówi.


Przypomnimy, że pierwszy przypadek zarażenia Covid-19 stwierdzono 31 marca u jednego z pacjentów oddziału chirurgi ogólnej. W efekcie badaniom na jego obecność poddano osoby, które na skutek kontaktu z pacjentem mogły ulec zakażeniu. Najpierw okazało się, że zarażonych jest tam 31 osób. 4 kwietnia ta liczba wynosiła 47. Dwa dni później potwierdzono kolejne dwa przypadki zachorowania - po jednym wśród pacjentów i załogi medycznej oddziału chirurgii ogólnej. 7 kwietnia wirusa stwierdzono u 9 kolejnych osób. W sumie było to już: 37 osób personelu i 22 pacjentów. Dzień później 4 testy wykonane pacjentom okazały się być dodatnie.