Sobota, 30 maja 2020

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

RSS

Już nie tylko chirurgia ogólna. Nowe ogniska zakażeń Covid-19 w wodzisławskim szpitalu

07.04.2020 16:30 | 19 komentarzy | juk

Koronawirus rozprzestrzeniania się w wodzisławskiej lecznicy. Kolejne zakażenia dotyczą już nie tylko oddziału chirurgii ogólnej.

Już nie tylko chirurgia ogólna. Nowe ogniska zakażeń Covid-19  w wodzisławskim szpitalu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bilans zakażonych koronawirusem wśród osób przebywających w Powiatowym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej (PPZOZ) w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. wciąż rośnie. Jeszcze kilka godzin temu informowaliśmy, że licznik zatrzymał się na 50 osobach. - Niestety otrzymaliśmy kolejne pozytywne testy na obecność Covid-19 - mówi nam dyrektor PPZOZ-u Krzysztof Kowalik.

Na terenie lecznicy przybyło 9 nowych zakażonych. Nowe przypadki nie dotyczą jednak pacjentów, a pracowników medycznych (w sumie to: 37 osób personelu i 22 pacjentów). Głównie z oddziału chirurgii ogólnej, ale również oddziału położniczego oraz intensywnej terapii. Oznacza to, że na terenie szpitala powstały nowe ogniska zakażenia koronawirusem. - W dalszym ciągu trwa postępowanie epidemiologiczne, zmierzające do ustalenia, w oparciu o uzyskiwane sukcesywnie wyniki badań, kręgu osób narażonych na zakażenie - mówi nam dyrektor wodzisławskiej lecznicy.


Przypomnijmy, że pierwszy przypadek zarażenia Covid-19 stwierdzono 31 marca u jednego z pacjentów oddziału chirurgi ogólnej. W efekcie badaniom na jego obecność poddano osoby, które na skutek kontaktu z pacjentem mogły ulec zakażeniu. Najpierw okazało się, że zarażonych jest tam 31 osób. Jeszcze w sobotę (4.04) ta liczba wynosiła 47. Wczoraj (6.04) potwierdzono kolejne dwa przypadki zachorowania - po jednym wśród pacjentów i załogi medycznej oddziału chirurgii ogólnej. Aż do dziś (7.04) wirusa nie stwierdzono wśród pacjentów i personelu innych oddziałów lecznicy.