Sobota, 6 czerwca 2020

imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego

RSS

Koronawirus w Wodzisławiu Śl. Już 50 osób zarażonych

07.04.2020 09:55 | 8 komentarzy | juk

Obecność Covid-19 stwierdzono u kolejnego pacjenta znajdującego się w wodzisławskim szpitalu. Oznacza to, że liczba zarażonych wzrosła do 50 osób.

Koronawirus w Wodzisławiu Śl. Już 50 osób zarażonych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rośnie liczba zarażonych koronawirusem w Powiatowym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej (PPZOZ) w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. - Potwierdzono kolejne zarażenie wśród pacjentów - mówią urzędnicy z wodzisławskiego starostwa. Oznacza to, że wczorajszy bilans zarażonych wzrósł z 49 do 50 osób. Na tę liczbę składa się 22 pacjentów i 28 pracowników szpitala. Nie jest to jednak nowe ogniska zakażenia. - Wszystkie zarażone osoby pochodzą z oddziału chirurgii ogólnej - podkreślają urzędnicy.

Jak dotąd lecznica do laboratorium wymazów na obecność wirusa wysłała 280, zaś wszystkich wyników spłynęło około 190. 

Przypomnimy, że pierwszy przypadek zarażenia Covid-19 stwierdzono 31 marca u jednego z pacjentów oddziału chirurgi ogólnej. W efekcie badaniom na jego obecność poddano osoby, które na skutek kontaktu z pacjentem mogły ulec zakażeniu. Najpierw okazało się, że zarażonych jest tam 31 osób. Jeszcze w sobotę (4.04) ta liczba wynosiła 47. Wczoraj (6.04) potwierdzono kolejne dwa przypadki zachorowania - po jednym wśród pacjentów i załogi medycznej.