Sobota, 6 czerwca 2020

imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego

RSS

Wzrasta liczba zarażonych koronawirusem wśród załogi szpitala w Wodzisławiu Śl.

04.04.2020 12:03 | 5 komentarzy | juk

Nowe informacje z wodzisławskiego szpitala. Obecność Covid-19 stwierdzono u kolejnej osoby. Oznacza to, że liczba zarażonych wzrosła do 47 osób.

Wzrasta liczba zarażonych koronawirusem wśród załogi szpitala w Wodzisławiu Śl.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wracamy do dynamicznie rozwijającej się sytuacji w Powiatowym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej (PPZOZ) w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. Jak informowaliśmy, późnym wieczorem 31 marca, u jednego z pacjentów z tamtejszego oddziału chirurgii ogólnej, przywiezionego tam 17 marca z terenu powiatu raciborskiego, potwierdzono zakażenie koronawirusem. W efekcie badaniom na jego obecność poddano osoby, które na skutek kontaktu z pacjentem mogły ulec zakażeniu.

Jeszcze wczoraj (3.04) zarażenie koronawirusem stwierdzono u 46 osób. - 20 osób to pacjenci oddziału chirurgii, a 26 osób to personel medyczny, w tym 1 anestezjolog - mówił nam dyrektor PPZOZ-u Krzysztof Kowalik. Dziś (4.04) ten stan uległ zmianie. Rozmailiśmy z dyrektorem Kowalikiem o godz. 11.30. Potwierdził nam, że obecność Covid-19 stwierdzono u kolejnej osoby. - Jest to pracownik szpitala - informuje. Oznacza to, że liczba zarażonych wzrosła do 47 osób.


Przypomnijmy, że konsekwencją stwierdzenia pozytywnych testów na obecność Covid-19 wśród pacjentów i załogi szpitala jest podjęcie decyzji o zamknięciu lecznicy do odwołania dla nowych pacjentów. - Cały szpital poddano kwarantannie - mówi dyrektor Kowalik. - Zawieszone są przyjęcia na izbach przyjęć, zarówno w Wodzisławiu Śl., jak i Rydułtowach, a także na wszystkich oddziałach szpitalnych, z wyjątkiem pediatrii w Rydułtowach, która znajduje się w oddzielnym budynku. Czynna pozostaje jednak świąteczna opieka medyczna w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach. O zamknięciu szpitala zostały powiadomione wszystkie okoliczne szpitale, pogotowie ratunkowe oraz służby zarządzania kryzysowego. Pacjenci w razie potrzeby będą przede wszystkim kierowani do szpitali w Jastrzębiu-Zdroju, Rybniku i Żorach.