Sobota, 6 czerwca 2020

imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego

RSS

Jastrzębie na razie bez zarażonych. Oficjalne dane

28.03.2020 14:17 | 2 komentarze | ska

Prezydent Anna Hetman zobowiązała się przed mieszkańcami i radnymi podczas ostatniej sesji na codzienne informowanie o stanie bieżącym zagrożenia epidemicznego w Jastrzębiu-Zdroju. Obecnie nie ma osób zarażonych, jednak sporo przebywa w izolacji. 

Jastrzębie na razie bez zarażonych. Oficjalne dane
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jastrzębie na razie bez zarażonych. Oficjalne dane

Miasto Jastrzębie-Zdrój, tydzień kończymy bez żadnego zachorowania na koronawirusa. Akcja #siedzenachacie ma sens. Zostańcie proszę w domach. I miłej soboty - informuje prezydent Anna Hetman za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

Z przekazanych danych wynika, że choć na szczęście nikt z mieszkańców miasta na razie nie zaraził się wirusem SARS-CoV-2, to na kwarantannie w wyniku decyzji sanepidu przebywa obecnie 11 osób (m.in. przy ul. Małopolskiej i Północnej), natomiast 275 osób jest objętych domową kwarantanną w związku z przekroczeniem granicy. Jak udało nam się dowiedzieć, miasto ma przygotowane lokale, które mogą pomieścić 16 osób na kwarantannie. Będą one udostępnione w przypadku, kiedy osoby poddane kwarantannie nie będą mogły przebywać w izolacji od innych osób, np. rodziny. 

Strażacy z Jastrzębia-Zdroju w kilku przypadkach dowożą jedzenie osobom na kwarantannie. Pomocą zajmuje się OSP Ruptawa. Z kolei funkcjonariusze JRG Jastrzębie-Zdrój dyżurują przy punkcie przyjęć pacjentów z podejrzeniem zarażenia, który znajduje się przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. Osoby z podejrzeniem zarażenia są obsługiwane przez personel szpitala, natomiast strażacy zobowązali się do technicznej obsługi namiotu. Medycy i ratownicy są w gotowości, aby każdy ewentualny przypadek został zabezpieczony i przewieziony zgodnie z procedurami do szpitala zakaźnego.