Wtorek, 31 marca 2020

imieniny: Beniamina, Kornelego, Balbiny

RSS

Wprowadzono limity miejsc w autobusach

25.03.2020 13:29 | 0 komentarzy | acz

W okresie od 25 marca do 11 kwietnia liczba pasażerów w pojazdach komunikacji miejskiej nie będzie mogła przekraczać połowy liczby miejsc siedzących.

Wprowadzono limity miejsc w autobusach
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Apelujemy do pasażerów o stosowanie się do obostrzenia dotyczącego przemieszczania się i odpowiedzialne korzystanie z transportu zbiorowego. Nawet powrót do funkcjonowania transportu według roboczego rozkładu jazdy nie pozwoliłby zapewnić warunków podróży wskazanych przez Ministerstwo Zdrowia - przekonuje Łukasz Kosobucki, dyrektor Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku.

Pasażerów, którzy będą korzystali z transportu zbiorowego prosimy o stosowanie się do wprowadzonych nakazów.

• Aby zmniejszyć napełnienie pojazdów, wybrane kursy linii: 3, 6, 10, 13, 18, 29, 32, 45, 46, 48 będą wykonywane równocześnie przez dwa pojazdy.

• Zwiększona zostanie również liczba autobusów przegubowych obsługujących linie 3, 6, 18, 26, 29, 46 i 48. Jeżeli połowa miejsc siedzących będzie zajęta, apelujemy o pozostanie na przystanku i oczekiwanie na kolejny kurs.

- Prosimy o wyrozumiałość dla podejmowanych przez nas działań, które są wprowadzane w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów jak i kierowców. Jednocześnie zależy nam na należytym świadczeniu usług w tym trudnym dla wszystkich czasie - przekonuje dyrektor Kosobucki.