Piątek, 23 października 2020

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Najlepsza z sześciu. Alicja Lazar została nową kadrową szpitala w Raciborzu

19.02.2020 16:07 | 0 komentarzy | ma.w

Na miejsce Krystiana Strzondały na Gamowską trafiła pszowianka z doświadczeniem w branży górniczej. A. Lazar wygrała nabór ogłoszony przez lecznicę i debiutuje jako pracownik administracyjny służby zdrowia. Tematyką kadrową zajmuje się od 1994 roku.

Najlepsza z sześciu. Alicja Lazar została nową kadrową szpitala w Raciborzu
Dyrektor raciborskiego szpitala Ryszard Rudnik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Lazar (rocznik 1971) pracowała wcześniej jako prezes zarządu w firmie z branży górniczej (nowa kadrowa mówi, że "okołowęglowej"), współpracującej z PGG i JSW. Jest absolwentką studiów z pedagogiki pracy i prawa pracy. Po raz pierwszy ma do czynienia z tak dużym zakładem pracy, jakim jest szpital, w którym zatrudnionych jest ponad 600 osób. Lazar jest członkinią rady nadzorczej Izby Gospodarczej w Wodzisławiu Śląskim.

Dyrektor Ryszard Rudnik przedstawił nową kadrową na lutowej konferencji prasowej w szpitalu. Uważa, że „to był dobry zakup”.

Alicja Lazar jest trzeci dzień w pracy (zaczęła 17 lutego). Powiedziała na konferencji prasowej, że zaczyna w trudnej sytuacji, gdzie poprzednik nie przekazał jej stanowiska pracy i spraw z nim związanych (o okolicznościach, w jakich dyrektor Rudnik rozstał się z byłym szefem kadr Krystianem Strzondałą, piszemy tutaj). - Zaczynam na rozpalonej ziemi - przyznała. Szpital podpisał z nią - podobnie jak z poprzednikiem - roczną umowę.