Sobota, 15 sierpnia 2020

imieniny: Marii, Napoleona, Stelii

RSS

Poseł od spraw beznadziejnych i ponad 10 mln zł na SOR w Raciborzu

24.06.2019 10:28 | 2 komentarze | ma.w

Starosta raciborski Grzegorz Swoboda w poniedziałek 24 czerwca oficjalnie poinformował o pozyskaniu 10,1 mln zł na utworzenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu Rejonowym na Gamowskiej w Raciborzu. Powinien być gotowy za 2 lata. Na konferencji prasowej w starostwie prócz włodarza powiatu pojawili się także poseł PiS Czesław Sobierajski i dyrektor szpitala Ryszard Rudnik.

Poseł od spraw beznadziejnych i ponad 10 mln zł na SOR w Raciborzu
Grzegorz Swoboda, Czesław Sobierajski i Ryszard Rudnik z symbolicznym "czekiem" na SOR od ministra zdrowia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Spotkanie z mediami odbyło się w sali posiedzeń Rady Powiatu Raciborskiego. Uczestnicy konferencji wygłosili krótkie oświadczenia i odpowiedzieli na pytania dziennikarskie. Nowiny pytały m.in. czy Powiat Raciborski i podległy mu szpital udźwigną budżetowo kolejny oddział szpitalny oraz czy znajdą się na rynku nowi lekarze - specjaliści potrzebni do obsługi SOR.

Starosta Swoboda dziękował za zaangażowanie Czesława Sobierajskiego w starania o pozyskanie pieniędzy z ministerstwa. To polityk PiS zainicjował ten temat, gdy dowiedział się, że z inwestycji w SOR zrezygnowano w jastrzębskim szpitalu. Sprawa ciągnęła się przez kilka lat. Pojawiła się m.in. jako wątek w kampanii wyborczej Dariusza Polowego, który spotkał się z wiceministrem zdrowia Januszem Cieszyńskim. Sobierajski śmiał się dziś na konferencji, że samorządowcy przychodzą do niego jako eksperta od spraw beznadziejnych.

Szczegóły w materiale wideo (pełny zapis konferencji prasowej).