Sobota, 25 maja 2019

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

Szpital łączy dwa oddziały w jeden

25.07.2018 12:30 | 3 komentarze | mak

1 sierpnia połączenie oddziałów rehabilitacyjnych stanie się faktem. – To poprawi komfort i jakość świadczeń zdrowotnych, poszerzony zostanie też zakres usług – zapewnia dyrektor szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach, Dorota Kowalska.

Szpital łączy dwa oddziały w jeden
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Obecnie pacjenci mogą korzystać w dwóch oddziałów rehabilitacyjnych. Jeden działa w szpitalu w Wodzisławiu, a jeden w szpitalu w Rydułtowach. Oddziały te zostaną połączone i będą działać tylko w szpitalu w Rydułtowach. Ma to zapewnić kompleksowość świadczeń.

Połączenie będzie tak naprawdę finałem procesu, który rozpoczął się dużo wcześniej. Najpierw swoją lokalizację zmieniła rehabilitacja w Rydułtowach. Została przeniesiona do osobnego, piętrowego budynku, gdzie poprzednio działał oddział chorób wewnętrznych II z pododdziałem geriatrycznym. – Pomieszczenia są wyremontowane, przestrzenne. Zupełnie inne warunki – zachwala Wojciech Olszówka, zastępca dyrektora ds. restrukturyzacji i rozwoju szpitala.

Sale są mniej liczne. Od „jedynek” i „dwójek”, po maksymalnie 4-osobową. – Część pacjentów ma porównanie pomiędzy rehabilitacją w poprzedniej lokalizacji, a rehabilitacją w nowej lokalizacji. Podkreślają, że różnica jest duża, mają więcej przestrzeni. A jest to szczególnie ważne, gdy pacjenta czeka 3-tygodniowe leczenie. Komfort w czasie pobytu jest bardzo istotny – zaznacza szefowa oddziału, Katarzyna Zimońska.

Oddział wzbogacił się też o nowe pracownie, na przykład o pracownię hydroterapii, przydatną m.in. pacjentom po endoprotezoplastykach. Dla pacjentów przygotowano też świetlicę z kącikiem internetowym oraz książkami.

Szpital planuje przeprowadzić akcję informacyjną dla pacjentów, by uniknąć chaosu związanego z połączeniem oddziałów. Co ważne, dzięki przeniesieniu rehabilitacji na terenie

Rydułtów zrobiło się więcej miejsca w budynku, gdzie działa pediatria. Oddział dla dzieci zyskał więcej miejsca i po planowanym remoncie będzie mógł funkcjonować na dwóch kondygnacjach.

(mak)