Sobota, 25 maja 2019

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

Szpital ściąga specjalistów do centrum wieku podeszłego

10.10.2017 07:00 | 0 komentarzy | mak

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już pod koniec roku w szpitalu w Rydułtowach ma ruszyć „Centrum wieku podeszłego”.

Szpital ściąga specjalistów do centrum wieku podeszłego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przygotowany przez dyrekcję szpitala program medyczny zakłada, że lecznica w Rydułtowach zostanie ukierunkowana na leczenie zachowawcze. W dużym uproszczeniu chodzi o to, że oddziały zabiegowe przeniesiono do Wodzisławia, gdzie powstaje nowy blok operacyjny, a pozostałe oddziały - gdzie nie jest wymagana interwencja chirurgiczna - działają w Rydułtowach.

Zgodnie z zapisami programu medycznego w Rydułtowach ma zostać utworzone „Centrum wieku podeszłego”. Baza już jest. Do głównego budynku szpitala w Rydułtowach przeniesiono dwa oddziały chorób wewnętrznych. Na tej podstawie szpital zamierza budować centrum. W jaki sposób? Na sesji rady miasta w Rydułtowach mówił o tym Wojciech Olszówka, zastępca dyrektora szpitala ds. restrukturyzacji i rozwoju. - Między listopadem a styczniem zgłoszą się do nas lekarze, którzy będą pracować w strukturach „Centrum wieku podeszłego”. To kardiolodzy i gastroenterolodzy - wymienił. Poinformował też, że równocześnie lekarze zatrudnieni już w szpitalu zdecydowali się na rozpoczęcie specjalizacji związanej z geriatrią. - W związku z tym nasze centrum ma być zabezpieczone we właściwy personel medyczny - podkreślił wicedyrektor. Dodał, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, z końcem roku centrum zostanie powołane do życia.

Obecnie problemem jest brak odpowiedniego sprzętu w zakresie diagnostyki obrazowej. Szpital liczy jednak na to, że uda się pozyskać środki, które pozwolą odpowiednio doposażyć centrum.

(mak)