Piątek, 24 maja 2019

imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny

RSS

SYTUACJA HYDROLOGICZNA:

Przychodnia zmieni się nie do poznania

23.09.2017 13:01 | 0 komentarzy | mak

Zespół Poradni Specjalistycznych w Wodzisławiu wkrótce przejdzie termomodernizację. Będzie nie tylko estetyczniej, ale też wygodniej, bo w planach jest również budowa nowych miejsc parkingowych i podjazdu dla karetek.

Przychodnia zmieni się nie do poznania
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niebawem ma rozpocząć się termomodernizacja budynku Zespołu Poradni Specjalistycznych przy ul. 26 Marca w Wodzisławiu. Przetarg na realizację zadania wygrały firmy Tombud i Toman z Turzy Śląskiej. Inwestycja pochłonie blisko 1,63 mln zł. Realizacja zadania potrwa do 5 czerwca przyszłego roku. - Po zakończeniu robót poprawi się estetyka całego obiektu - zapowiada Leszek Bizoń, członek zarządu powiatu wodzisławskiego. Zostanie wymieniona stolarka okienna i drzwiowa. Do tego obiekt stanie się bardziej energooszczędny. Wraz z termomodernizacją zostanie też przygotowana nowa pochylnia z balustradami i podestami.

Środki na realizację inwestycji pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz z budżetu powiatu wodzisławskiego.

Zgrać prace

Ekipa remontowa w pierwszej kolejności zajmie się termomodernizacją prawej strony budynku, gdzie znajduje się m.in. odbiegająca od obecnych standardów pochylnia. Nieprzypadkowo. W planach jest bowiem kolejna inwestycja, tym razem związana z zagospodarowaniem terenu przy zespole przychodni. Chodzi o budowę miejsc parkingowych i podjazdu dla karetek na tyłach obiektu. Do tego dojdzie remont drogi dojazdowej do zespołu przychodni (za pawilonem handlowym aż do lecznicy). - Chcemy zacząć termomodernizację z prawej strony obiektu, by pogodzić te prace i by całość po zmianach mogła jak najszybciej funkcjonować - wyjaśnia Leszek Bizoń.

Trzech właścicieli

W budowę miejsc parkingowych i podjazdu zaangażowane są trzy strony będące właścicielami terenu: miasto Wodzisław, powiat wodzisławski i Spółdzielnia Mieszkaniowa ROW. Za przygotowanie specyfikacji do przetargu odpowiada wodzisławski urząd miasta.

(mak)