Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Czy dyrektor szpitala wycofa wypowiedzenie?

14.06.2017 07:00 | 16 komentarzy | mak

Ostateczna decyzja czy ruch, który ma umocnić autonomię i pozycję na stanowisku dyrektora szpitala? Wracamy do tematu wypowiedzenia, które złożyła dyrektor szpitala w Wodzisławiu Śl. i Rydułtowach Dorota Kowalska.

Czy dyrektor szpitala wycofa wypowiedzenie?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dyrektor Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wodzisławiu i Rydułtowach Dorota Kowalska złożyła 30 maja wypowiedzenie umowy o pracę. W rozmowie z nami podkreślała, że zdecydowała się na ten krok z powodów osobistych. Zaznaczyła, że decyzja jest ostateczna.

Wypowiedzenie zostało skierowane do Zarządu Powiatu Wodzisławskiego, który - zgodnie z przepisami – musiał je przyjąć.

Będzie raport o sytuacji szpitala

Od momentu, gdy pani dyrektor oznajmiła, że zamierza zrezygnować ze stanowiska, minęło kilkanaście dni. Wiemy, że dzień po tym, jak dyrektor Kowalska złożyła wypowiedzenie, czyli 31 maja, odbyło się posiedzenie Zarządu Powiatu Wodzisławskiego. Dyrektor Kowalska była na nim obecna. Mówiła, że podtrzymuje decyzję dotyczącą wypowiedzenia i że jest ona ostateczna. Dodała, że do końca czerwca przygotuje raport przedstawiający sytuację w szpitalu. W raporcie, który zamierza przygotować, przedstawi kwestie finansowe dotyczące zabezpieczenia szpitala i jego dalszej działalności. Mówiła również, że sytuacja szpitala jest na tyle stabilna, że nie powinny pojawić się żadne problemy. Zabezpieczona jest praca wszystkich oddziałów i lekarzy specjalistów. Dorota Kowalska zapewniła, że wszystkie wnioski, które szpital przygotowuje, zostaną dopracowane. Zapewniła też, że wszystkie założenia dotyczące tych wniosków zostały skonsultowane ze skarbnikiem powiatu.