środa, 26 czerwca 2019

imieniny: Jana, Pawła, Miromira

RSS

7 godzin w oczekiwaniu na lekarza. Dyrektor szpitala: to niemożliwe

18.01.2017 19:00 | 11 komentarzy | ma.w

Do redakcji Nowin dotarły informacje o kłopotach z otrzymaniem porady w nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej na Gamowskiej. Temat będzie podjęty przez radnych powiatu na najbliższych posiedzeniach. Poinformowany o przypadku dyrektor Ryszard Rudnik twierdzi, że taka sytuacja nie mogła się wydarzyć.

7 godzin w oczekiwaniu na lekarza. Dyrektor szpitala: to niemożliwe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szef lecznicy przyznaje, że z nowej usługi szpitala potrafi korzystać w ciągu godzin przyjęć (od godz. 18.00 do 8.00 lub w weekendy) nawet 100 osób dziennie. Obsługuje ich 2 lekarzy internistów i 1 pediatra. - Wszystko odbywa się bez większych zastrzeżeń – zapewnia R. Rudnik. Dodaje, że nie ma problemów z obsadą lekarską, o których mówił jeszcze w grudniu radnym miejskim i spierał o to w urzędzie z radnym Markiem Rapnickim.

Pytany o przypadek gdzie pacjent musiał spędzić na Gamowskiej 7 godzin zanim został obsłużony przez lekarza, Rudnik twierdzi, że taka sytuacja nie mogła mieć miejsca. Długi czas oczekiwania miał wynikać z faktu, że ten sam lekarz obsługiwał izbę przyjęć i tzw. pogotowie. - Izba i nocna opieka są zlokalizowane w innych miejscach szpitala choćby dlatego do takiej sytuacji nie mogło dojść – podkreślał R. Rudnik. Pytania o funkcjonowanie nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej zaplanowano na forum rady powiatu.