środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Zbierają na budowę hospicjum w Rybniku

25.10.2016 16:43 | 0 komentarzy | pm

Przez dwa dni, 30 października i 1 listopada, wolontariusze Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie będą kwestować na rybnickich cmentarzach. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na budowę hospicjum w Rybniku. 

Zbierają na budowę hospicjum w Rybniku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kwesta odbywać się będzie w godz. od 10. do 17. przy wejściach na cmentarz przy ul. Rudzkiej, w Boguszowicach – przy ul. Zadumy oraz Chwałowicach – przy ul. Kamiennej. Wolontariuszy Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie będzie można rozpoznać po czerwonej koszulce, identyfikatorze z logo fundacji oraz zaplombowanej puszce. To już trzecia listopadowa kwesta Fundacji. Od tego roku jej głównym celem jest pozyskanie środków na budowę hospicjum stacjonarnego w Rybniku.

Jak bardzo brakuje takiego miejsca wiedzą osoby, które szukają pomocy hospicyjno-paliatywnej dla swoich bliskich.– Sama kiedyś znalazłam się w takiej sytuacji. Bliska mi osoba cierpiała z powodu choroby nowotworowej, ale w okolicy nie było placówki, która świadczyłoby pomoc osobom w stanie terminalnym. Ta sytuacja była dla mnie tak dramatyczna, że postanowiłam coś z tym zrobić. Niedługo po tym, przy naszej przychodni w Rybniku utworzyliśmy hospicjum domowe. Dziś wiemy, że to za mało – mówi Sylwia Figura (na zdjęciu), prezes Fundacji Puls-Med Blisko Ciebie w Rybniku.

Bardzo szybko okazało się, jak wielkie jest zapotrzebowanie na tego typu świadczenia. Działające w Rybniku hospicja domowe nie są w stanie zająć się wszystkimi chorymi. Stąd pomysł, by opiekę nad osobami cierpiącymi z powodu nieuleczalnej choroby zorganizować w jednym miejscu, czyli w hospicjum stacjonarnym. – Rozpoczęliśmy starania o utworzenie w naszym mieście hospicjum stacjonarnego. Liczymy na pomoc mieszkańców regionu i sympatyków naszej Fundacji, bo bez ludzkich serc i współczucia niewiele się uda – dodaje Sylwia Figura.