środa, 8 lipca 2020

imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

RSS

Przebadaj się w Rybniku i Jastrzębiu. Za darmo!

19.09.2016 14:08 | 0 komentarzy | (q)

We wrześniu, w ramach Mobilnego Miesiąca Zdrowia, w województwie śląskim, w tym m.in. w Rybniku, można dokonać bezpłatnych badań profilaktycznych bez konieczności wcześniejszej rejestracji i długiego oczekiwania na termin wizyty. Do dyspozycji zainteresowanych udostępniono cztery specjalistyczne autobusy, w których eksperci sprawdzą m.in. stan płuc, serca czy kości, udzielą porad zdrowotnych i dietetycznych, a także dermokonsultacji. Akcja dodatkowo ma na celu podniesienie świadomości zdrowotnej wśród Polaków.

Przebadaj się w Rybniku i Jastrzębiu. Za darmo!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Akcja umożliwia pacjentom wykonanie bezpłatnych badań profilaktycznych bez konieczności rejestrowania się i długiego oczekiwania na termin wizyty – mówi Jan Zając, prezes Fundacji ZIKO dla Zdrowia, organizatora Mobilnego Miesiąca Zdrowia. – Ponadto zwraca uwagę na znaczenie wczesnej diagnostyki oraz zachęca do dbania o swoje zdrowie, podnosząc poziom wiedzy i świadomości wśród Polaków – dodaje.

Badania, konsultacje i… nauka

Specjaliści udzielą porad, które będą przydatne w walce z cukrzycą, nadwagą, otyłością czy niedowagą oraz przeprowadzą analizę składu ciała. – Dietetyka jest teraz tematem modnym i popularnym, jednak na jej temat krąży mnóstwo mitów. Ludzie często kierują się tym, co znajdą w Internecie lub zobaczą w telewizji, wpadając w pułapkę potencjalnie zdrowego żywienia, które tak naprawdę okazuje się szkodliwe. Dlatego ważna jest rozmowa z ekspertem i obalenie nieprawdziwych przekonań – podsumowuje Natalia Pokorna, dietetyk współpracujący z Fundacją.

Mobilny Miesiąc Zdrowia na Śląsku to kolejna odsłona akcji – do tej pory Polacy mogli przebadać się także w Poznaniu oraz Wrocławiu. Organizatorem jest Fundacja ZIKO dla Zdrowia, która ma na celu m.in. szerzenie edukacji oraz promocji z zakresu ochrony zdrowia.

Rozkład jazdy:

Autobus zdrowia:

  • trasa IV 27.09. Gliwice → Jastrzębie-Zdrój → Rybnik → Zabrze (dermokonsultacje • badanie skóry twarzy i włosów • porady dietetyczne • porady zdrowotne)

Spirobus:

  • 21.09 Jastrzębie-Zdrój, ul. Warmińska 2

Osteobus:

  • 22.09 Rybnik, ul. Chrobrego 1

Kardiobus:

  • 27.09 Jastrzębie-Zdrój, ul. 11 listopada 2
  • 29.09 Jastrzębie-Zdrój, ul. Warszawska 2

Szczegółowy harmonogram dostępny jest pod numerem infolinii: 12 687 57 90 oraz na stronie internetowej pod adresem http://www.zikodlazdrowia.org/.