Piątek, 14 grudnia 2018

imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy

RSS

ZPiT Vladislavia na "Trojaku 2017"

Start 17.11.2017 o godz. 09:00 wstęp wolny

Zespół Pieśni i Tańca Vladislavia działający w Wodzisławskim Centrum Kultury w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA 17 listopada weźmie udział VIII Ogólnopolskim Konkursie Tańca Śląskiego "Trojak 2017" w Katowicach.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisławskie Centrum Kultury

Wodzisław, Kubsza 17

Celem konkursu jest popularyzacja tańców regionu śląskiego, ochrona dziedzictwa kulturowego, rozbudzenie zainteresowania śląską kulturą wśród dzieci i młodzieży i umożliwienie im wzajemnego poznania i konfrontacji dorobku w zakresie tańców śląskich. ZPiT Vladislavia w swoim repertuarze ma tańce i pieśni ze wszystkich regionów Polski, a także utwory zagraniczne. Kultura śląska jest im jednak najbliższa. Świadczy o tym chociażby corocznie organizowany konkurs gwary śląskiej „Fedrowani w godce”, którego pomysłodawcą i inicjatorem jest Stowarzyszenie Vladislavia współpracujące z Wodzisławskim Centrum Kultury. „Trojak” zatem doskonale wpisuje się w mapę wyjazdową zespołu. Impreza posiada duży prestiż, dzięki patronatowi Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prof. UE Roberta Tomanka oraz Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupy.

- Jestem przekonany, że Vladislavia zaprezentuje się doskonale i skradnie serca publiczności oraz jurorów. Życzę powodzenia – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor WCK.

Instruktorami ZPiT Vladislavia są Dominika Brzoza-Piprek, Wanda Bukowska, Katarzyna Nochcińska, Kornelia Kuna, Henryk Mańka, Krystyna Kubala i Mirela Tlołka. W zespole ćwiczy 8 grup wiekowych od dzieci 3-4 letnich, przez młodzież, po dorosłych i seniorów. Do grupy można dołączyć co roku we wrześniu, przychodząc na nabór organizowany przez Wodzisławskie Centrum Kultury. W tym roku zespół obchodzi jubileusz 35-lecia istnienia i pracy twórczej.