Sobota, 6 marca 2021

imieniny: Jordana, Róży, Kolety

RSS

"Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej". Mobilny punkt rekrutacyjny w Raciborzu

Start 15.08.2020 o godz. 09:00 wstęp wolny

Rozpoczął się kolejny etap kampanii "Zostań Żołnierzem RP". Do końca wakacji w mobilnych punktach rekrutacyjnych na terenie całego kraju z osobami zainteresowanymi służbą w Wojsku Polskim, nauką w liceach wojskowych i wojskowych uczelniach wyższych rozmawiać będą przedstawiciele Wojskowych Komend Uzupełnień, żołnierze jednostek liniowych i podchorążowie. Zawitają też do Raciborza.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zamek Piastowski w Raciborzu

Racibórz, Zamkowa 2

W sobotę 15 sierpnia, w godzinach od 9.00 do 12.00, na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu pojawią się przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Rybniku. Przyjedzie także specjalnie oznakowany motywami kampanii bus wraz z żołnierzami 6. batalionu powietrznodesantowego w Gliwicach ze specjalistycznym sprzętem, który będzie można podziwiać na specjalnie przygotowanym na tę okazję stoisku.

– Jednym z priorytetów Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej jest sukcesywne zwiększanie liczebności Wojska Polskiego. Dotychczasowe edycje kampanii "Zostań Żołnierzem RP" przyniosły wymierne efekty - od 14 października 2018 r., czyli od rozpoczęcia kampanii do stycznia 2020 roku złożono ponad 43 tysiące wniosków o powołanie do służby wojskowej – podaje Zamek Piastowski w Raciborzu.