Piątek, 23 lipca 2021

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

„Zielony Kopciuszek” w WCK

Start 27.09.2020 o godz. 16:00 wstęp wolny

W ostatnią niedzielę miesiąca, 27 września w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się interaktywny spektakl muzyczny „Zielony Kopciuszek”. Przedstawienie w wykonaniu aktorów Teatru Kultureska rozpocznie się o godz. 16:00. A wszystko to w ramach cieszącego się od lat sporym powodzeniem cyklu Rodzinne Spotkania z Teatrem.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisławskie Centrum Kultury

Wodzisław, Kubsza 17

„Zielony Kopciuszek” to spektakl, który dzięki licznym piosenkom, konkurencjom i animacjom przeniesie dzieci w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały. Przedstawienie ma charakter bajki o tematyce ekologicznej – przypomina najmłodszym, jak ważny jest szacunek wobec przyrody, a także uczy jak o nią dbać. Ukazuje negatywne skutki palenia śmieci w domowych paleniskach i ogrzewania domów węglem. Zachęca do walki z problemem zanieczyszczeń powietrza.

Okrutny los skazał Kopciuszka na mieszkanie z macochą i dwójką brzydkich sióstr. Dobra bohaterka nie rezygnuje jednak z marzeń i dzięki wsparciu przyjaciół dociera na bal, na którym spotyka wymarzonego księcia. Zgodnie z treścią bajki o Kopciuszku, czar pryśnie o północy. Dlaczego? Bo królewicz okaże się Księciem von Bałaganem, który nie dba o przyrodę. Kopciuszek nie chce żyć w królestwie, nad którym unosi się smog, a ludzie nie segregują śmieci. Jak odnaleźć drogę do serca Kopciuszka, rozkochanego w czystej naturze? Wraz z dziećmi Książę będzie poszukiwał odpowiedzi na to pytanie.

Spektakl, dzięki baśniowej atmosferze, gwarantuje niezapomniane przeżycia teatralne i efektywną edukację ekologiczną. Przedstawienie adresowane jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

WCK zachęca do zakupu biletów online za pośrednictwem strony WCK oraz portalu biletyna.pl. Kasa WCK jest czynna na godzinę przed biletowanymi wydarzeniami, seansami filmowymi, a zamknięta na 10 minut przed planowaną godziną rozpoczęcia wydarzenia. Z chwilą rozpoczęcia wydarzenia nie ma możliwości wejścia do obiektu. Wyznaczone zostały również specjalne godziny funkcjonowania kasy dla seniorów – w czwartki od 10:00 do 12:00. Warunki zakupu biletów i funkcjonowania placówki określa regulamin: https://wck.wodzislaw-slaski.pl/regulamin-udzialu-w-seansach-kina-pegaz-oraz-w-innych-wydarzeniach-artystycznych-w-wodzislawskim-centrum-kultury-w-trakcie-pandemii-covid-19-w-polsce

WCK zachowuje wszelkie standardy związane z przestrzeganiem obowiązującego reżimu sanitarnego.

/Materiały prasowe/