Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Zamkowe Zuchy 2017

Start o godz. 10:00, trwa od 09 do 14 sierpnia wstęp wolny

W najbliższą środę, 9 sierpnia o godz. 10.00 zapraszamy na kolejną odsłonę akcji Zamkowe Zuchy 2017. Tym razem, odbędą się warsztaty płatnerskie, wstęp wolny. Dobra zabawa gwarantowana dla całej rodziny.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zamek Piastowski w Raciborzu

Racibórz, Zamkowa 2

- W tym roku, akcja to cykl spotkań warsztatowych i zabawowych dla dzieci i młodzieży - zachęca Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Program akcji Zamkowe Zuchy 2017:

9 sierpnia (piątek) godz. 10.00-12.00

Warsztaty płatnerskie, czyli wykuwanie inicjałów, wybijanie monet - spotkanie z płatnerzem, Robertem Stefanowskim z Raciborza.

14 sierpnia (poniedziałek) godz. 10.00-12.00

Zajęcia integracyjne człowiek – koń, które poprowadzi Anna Izdebska z Gliwic. Specjalizuje się w tresurze i zajęciach z końmi. Na koncie ma udział w licznych zawodach rangi mistrzowskiej, prezentacjach i pokazach, w tym hiszpańskiego stylu Doma vaquera, a także występ na… deskach teatru. Raciborzanie będą ją mogli obejrzeć przed południem 14 sierpnia na dziedzińcu Zamku Piastowskiego. Odbędą się tu zajęcia integracyjne człowiek – koń w ramach akcji Zamkowe Zuchy 2017.

- Moja przygoda z końmi zaczęła się w Krakowie. Tam po wielu zmianach i szukaniu swojego miejsca trafiłam pod skrzydła wspaniałego trenera Andrzeja Brehonia. To on nauczył mnie (już wtedy naturalnie) jak jeździć żeby jedno i drugie czuło się wspaniale. I tak przeszło nam kilka lat, czynnego uprawiania skoków przez przeszkody, wspólnych wieczorów na oglądaniu naszych jeździeckich zmagań na video...aż doszło do tego, że to trener wiózł mnie do ślubu a nie własny ojciec - mówi Anna Izdebska z Gliwic

- Zawsze konie były gdzieś, ponad wszystkim. Niestety, brak możliwości (jeden koń, czas, małe dzieci) skłoniły mnie do zakończenia czynnego uprawiania skoków, zrobienia sobie małej przerwy..... I wtedy zobaczyłam jego... Elbasim stał na pastwisku w Kielnarowej i patrzył tymi swoimi dużymi oczami, a jego uszy stykały się do środka nadając mu jeszcze bardziej orientalny wyraz. Postanowiłam, że będzie mój i za dwa miesiące wiozłam go do stajni. Zaczęło się!!! Przywiozłam Elbasima na kurs do Steve'a Halfpenny i dopiero wtedy uświadomiłam sobie, że nic o koniach nie wiem. Dlatego też dopiero wtedy zaczęłam się ich uczyć - dopowiada Anna Izdebska.

Więcej informacji o Annie Izdebskiej można znaleźć na jej stronie: www.domavaquera.com.pl. Polecamy również wideo na:

.