Piątek, 4 grudnia 2020

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Epidemia koronawirusa:

Zaduszki Jazzowe w WCK

Start 30.10.2020 o godz. 19:00 cena biletu: 30 zł

Doskonałe kompozycje, fantazja muzyczna i artystyczna czułość złożą się na pełen doznań koncert w wykonaniu zespołu Przemysław Strączek Quartet. Już w piątek, 30 października o godzinie 19:00 na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury uznany kwartet w swoim programie sięgnie po standardy jazzowe.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisławskie Centrum Kultury

Wodzisław, Kubsza 17

Zaduszki Jazzowe w WCK to bez wątpienia wydarzenie, które dedykowane jest koneserom tego muzycznego gatunku, ale i publiczności, która w sztuce docenia subtelność, przestrzeń i ekspresyjność twórców. Zespół, poza odwołaniem do standardów jazzowych, wykona także kompozycje z tegorocznej płyty „Fig Tree”, która odbiła się szerokim echem wśród krytyków muzycznych w Polsce i za granicą. To szósty album gitarzysty Przemysława Strączka, składający się z ośmiu autorskich kompozycji. Lider uchwycił w swojej muzyce zarówno magię jazzowej improwizacji, jaki i motorykę jazzowego brzmienia.

- Zapraszam na koncertowy wieczór, który wypełni muzyka jazzowa w doskonałym wydaniu. Ciekawe kompozycje w wykonaniu wytrawnych muzyków prowadzonych przez Przemysława Strączka z pewnością spełnią oczekiwania najbardziej wymagających wielbicieli jazzu - zapewnia Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Zachętą, by uczestniczyć w tej muzycznej uczcie, jest też niewątpliwy talent wykonawców. Na scenie WCK wraz z Przemysławem Strączkiem, jednym z najciekawszych polskich gitarzystów, którego pasja, determinacja oraz harmonia zaprowadziły na światowe sceny wystąpią: Marcin Kaletka, saksofonista, kompozytor oraz pedagog współpracujący ze znanymi postaciami polskiej oraz zagranicznej sceny jazzowej, Piotr Narajowski, doceniony w prestiżowych konkursach jazzowych kontrabasista oraz Patryk Dobosz, perkusista okrzyknięty wirtuozem tego instrumentu, współpracujący z artystami światowego formatu.

/Materiały prasowe/