Piątek, 22 listopada 2019

imieniny: Cecylii, Marka, Maura

RSS

You Win, czyli Olimpiada Sportowa Seniorów

Start 14.09.2018 o godz. 09:00 wstęp wolny

14 września w Rybniku odbędzie się 4. Ogólnopolska Olimpiada Sportowa Seniorów – You Win, skierowana dla osób po 55 roku życia. 

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od 2015 roku Fundacja PGE Energia Ciepła organizuje Ogólnopolską Olimpiadę Seniorów – You Win, która skierowane jest dla osób po 55 roku życia i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Olimpiada to nie tylko zmagania sportowe, ale również zabawa, integracja, zaangażowanie osób starszych, a przede wszystkim fajne przeżycie.

Zawodnicy po 55 roku życia zmierzą się w takich dyscyplinach jak: lekkoatletyka, nordic walking, pływanie, tenis stołowy i szachy.

O godzinie 10:00 na stadionie lekkoatletycznym MOSiR w Rybniku przy ulicy Gliwickiej 72vnastąpi uroczyste otwarcie Olimpiady, a już od 10:30 zawodnicy rozpoczną swoje zmagania. Miejsca, w których sportowcy będą rywalizowali, jest uzależniona od dyscypliny.

LEKKOATLETYKA – stadion lekkoatletyczny MOSiR Rybnik, ul. Gliwicka 72

NORDIC WALKING – ścieżka rowerowa za hipermarketem Carrefour wzdłuż rzeki Ruda (w kierunku oczyszczalni ścieków)

PŁYWANIE – basen Fundacji PGE Energia Ciepła, ul. Podmiejska

TENIS STOŁOWY, SZACHY – Klub Fundacji PGE Energia Ciepła, ul. Podmiejska

Uroczyste wręczenie medali jest planowane na godzinę 14:30. Po dekoracji, która odbędzie się w specjalnie przygotowanej strefie na terenach zielonych Fundacji PGE Energia Ciepła, organizatorzy zapraszają na piknik olimpijski z licznymi atrakcjami.