Sobota, 4 lipca 2020

imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana

RSS

XX Miejski Festiwal Widowisk Jasełkowych

Start 09.01.2018 o godz. 09:00 wstęp wolny

Wodzisławska oświata wraz z Wodzisławskim Centrum Kultury zapraszają 9 stycznia na jubileuszowy Miejski Festiwal Widowisk Jasełkowych.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisławskie Centrum Kultury

Wodzisław, Kubsza 17

„Niebiański prezent”, „To już pora na wigilię”, „Tak, On jest królem”, to tylko niektóre tytuły inscenizacji jasełkowych, które będą mogli zobaczyć widzowie na scenie WCK. W rolach głównych dzieci i młodzież z wodzisławskich szkół i placówek. Całość rozpocznie się o godzinie 9:00, a zespoły teatralne oceni specjalnie powołana komisja konkursowa. Pod uwagę weźmie m.in. dobór repertuaru, scenografię, ogólny wyraz artystyczny. Uczestnicy muszą zadbać zatem o każdy detal - muzykę, śpiew, ruch, rekwizyty, kostiumy oraz światło.

Wśród najważniejszych celów imprezy można wymienić kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, wymianę doświadczeń w tworzeniu małych form teatralnych czy wspieranie edukacji kulturalnej dzieci i młodzieży.

– To już dwudziesta edycja tego wydarzenia i cieszymy się, że możemy po raz kolejny gościć młode aktorskie talenty z Wodzisławia Śląskiego – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskie Centrum Kultury.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Regulamin tegorocznego festiwalu oraz harmonogram jest dostępny tutaj: www.wodzislaw-slaski.pl/xx-miejski-festiwal-widowisk-jaselkowych.