środa, 27 stycznia 2021

imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony

RSS

Wystawa prace dyplomowych studentów PWSZ w Raciborzu (edukacja artystyczna)

Start o godz. 10:00, trwa od 14 lipca do 09 sierpnia wstęp wolny

14 lipca na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędą się obrony prac dyplomowych absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, prowadzonego w Instytucie Architektury.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zamek Piastowski w Raciborzu

Racibórz, Zamkowa 2

Tegoroczne dyplomy artystyczne zostaną zaprezentowane w ramach wystawy DYPLOMY 2020 w sali kryształowej, domu książęcego dawnej siedziby Piastów od 14 lipca do 9 sierpnia.

Studenci edukacji artystycznej, kończąc studia, realizują swój dyplom licencjacki dwutorowo - zwieńczeniem studiów jest teoretyczna praca licencjacka oraz licencjacki dyplom artystyczny. W tym roku do obrony w pierwszym terminie przystępuje dziewięciu studentów, a promotorem ich prac teoretycznych, których tematy zorientowane są wokół szeroko rozumianej problematyki sztuki oraz edukacji artystycznej, jest dr Henryk Fojcik. Natomiast opieką promotorską dyplomów artystycznych zajmuje się dr Magdalena Gogół.

- Dyplomy artystyczne naszych studentów będą bardzo różnorodne. W ramach wystawy na Zamku Piastowskim zaprezentujemy realizacje z zakresu malarstwa, grafiki, projektowania graficznego, fotografii oraz malarstwa cyfrowego i witrażu. Będzie można zobaczyć zarówno bardzo klasyczne podejście warsztatowe, na przykład w dyplomach: Wioletty Michalskiej - Rzepy i jej cyklu kompozycji malarskich inspirowanych draperią barokowych rzeźb, grafik nawiązujących do ikonografii Głubczyc, realizowanych techniką suchej igły Patrycji Węgrzyn, czy w obrazach fotograficznych Kasandry Lipińskiej, przedstawiających klimatyczne pejzaże z psim sztafażem. Iwona Piaszczyk i Paweł Wojaczek zaprezentują projekty identyfikacji wizualnej wraz z księgą znaku i elementami użytkowymi. Cykl obrazów w szkle, z wykorzystaniem techniki witrażowej, których tematem jest kobieta, zrealizowała Agnieszka Pacek. Eksperymentalne podejście do klasycznych technik fotograficznych (cyjanotypii i brązu Van Dyka), zobaczymy w fotografikach Barbary Łukoszek, inspirowanych muzyką, a będących hybrydą historycznych technik i procesów cyfrowych. Świetne malarstwo, łączone z aktualnymi treściami, zaprezentuje w swoim cyklu follow/unfollow, Wiktoria Pietrasz. Agata Wojtowicz pokaże zapis multimedialny, dokumentujący powstanie projektu z zakresu malarstwa cyfrowego, mającego na celu przetworzenie portretów fotograficznych w ikoniczne przedstawienia malarstwa tradycyjnego - mówi dr Magdalena Gogół.

Ekspozycję będzie można oglądać od wtorku do niedzieli od 10.00 do 18.00. Wstęp po wykupieniu biletu w Punkcie Informacji Turystycznej – parter (budynek bramny). Zwiedzanie co pełną godzinę z przewodnikiem. Zainteresowane grupy proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny +48 32 700 60 52 lub e-mailowy: promocja@zamekpiastowski.pl.

PWSZ w Raciborzu prowadzi rekrutację na studia licencjackie na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, zainteresowanych odsyłamy na stronę uczelni lub na fanpage facebook’owy: Edukacja Artystyczna PWSZ w Raciborzu.

W galerii zdjęcia prac dyplomowych studentów PWSZ, które będzie można zobaczyć na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

źródło: Zamek Piastowski