Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
styczeń
21 piątek

Wystawa prac Anny Bodzek-Sikory w Bibliotece

Wystawa „Patchworki natury” to prace wykonane w nurcie upcyklingu oraz technik łączonych z ceramiką, drutem i sznurkiem. Wernisaż wystawy Anny Bodzek-Sikory odbędzie się w piątek, 21 stycznia 2022 roku o godz. 18:00 w żorskiej bibliotece. Wystawa potrwa do 6 marca. Wstęp wolny!

Anna Bodzek-Sikora od wielu lat prowadzi warsztaty artystyczne, międzykulturowe i florystyczne oraz kursy dokształcające w dziedzinie florystyki. Zamiłowanie do sztuki i przyrody łączy z niekonwencjonalnym podejściem do upcyklingu i jest to charakterystyczna cecha jej prac, które prezentowane są na wystawach krajowych i zagranicznych. Formy tworzone przez Annę Bodzek-Sikorę najczęściej odwołują się do natury, ponieważ to do niej najbliżej artystce i to z nią się identyfikuje. Jest to nie tylko wędrówka po formach, które przybrały glina i karton, ale przede wszystkim „powrót do korzeni”, do świata pierwotnych uczuć i emocji. Proste kształty, koła i powtarzalność odzwierciedlają harmonię i porządek. Są jak bicie serca, a jednocześnie przynoszą zróżnicowane efekty, tak jak w życiu każdego człowieka.