Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Wystawa Barbary Kowalczyk

Start o godz. 17:30, trwa od 06 grudnia 2019 do 06 stycznia 2020 wstęp wolny

Teatr Ziemi Rybnickiej zaprasza 6 grudnia o godzinie 17.30 na wystawę Barbary Kowalczyk Labirynt imaginacji.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Galeria Sztuki Teatru Ziemi Rybnickiej

Rybnik, Saint Vallier 1

Oprawa muzyczna:

Minirecital Tadeusza Kolorza

Wystawa potrwa do 6.01.2020r.

Barbara Kowalczyk – absolwentka archeologii na Wydziale Historycznym UAM w Poznaniu, podyplomowo skończyła reklamę na UJ w Krakowie. Na co dzień zajmuje się grafiką komputerową. Artystycznie spełnia się w malarstwie sztalugowym, grafice warsztatowej, rysunku i fotografii. Zajmuje się także tworzeniem ceramiki. Bierze udział w wystawach zbiorowych oraz uczestniczy w ple-nerach malarskich. Zwieńczeniem jej pracy twórczej było zdobycie trzeciego miejsca podczas XX Jubileuszowego Konkursu Malarstwa Niepro-fesjonalnego im. I. Bieńka za obraz „ Piazza Della Minerva”. Autorka logo dla kwartalnika „WYTRYCH”. Zaangażowana w sprawy ludzkości, inicjatorka i moderatorka akcji charytatywnej:

„ Artyści dla Artura – pomagamy w walce z rakiem”. Związana z grupami: „ ART” – Wodzisław Śląski, „OBLICZA” – Rybnik, „WYTRYCH” – Rybnik oraz z grupą grafików z Radlina. Mieszka w Wodzisławiu Śląskim.

„ Labirynt imaginacji” - to zawiła podróż do świata, w którym artystka do budowanej przez szereg napięć rzeczywistości przemyca tajemnice mitologii słowiańskiej, elementy folkloru czy tak, jak ma to miejsce w cyklu: „ Magiczna Praga”, wprowadza widza w świat praskich legend. Przez wielowątkowość swoich prac celowo ogranicza rozumienie tego, co miała na myśli, stawia wyzwanie zmuszając do gry, w którą chce wciągnąć widza, by przez anamorfozę kształtu pokazać swój artystyczny warsztat i zwrócić uwagę na postrzeganie świata.

/Materoały prasowe/