Wtorek, 19 stycznia 2021

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Epidemia koronawirusa:

Wśród kwiatów [ZAPOWIEDŹ]

Start 08.03.2017 o godz. 17:00 wstęp wolny

Galeria OBOK przy Raciborskim Centrum Informacji zaprasza na wyjątkową wystawę akwareli, zatytułowaną „WŚRÓD KWIATÓW” Marca Robeta – malarza, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Inspiracją w wyborze tematyki, była dla artysty twórczość impresjonistów francuskich, z naciskiem na twórczość Claude Monet’a.

Akwarele, które należą do najtrudniejszych technik malarskich fascynują sprawnością i lekkością wykonania. Swoim cyklom kwiatowym za pomocą koloru i światła artysta uzyskał rzeczywisty kształt i przestrzeń. Dla ich wyeksponowania, rezygnuje z użycia perspektywy, kompensując wrażenie oddalenia i przybliżenia intensywnością barwy.

Obrazy pochodzą z prywatnych zbiorów pani Wandy WANZENBOECK z Wiednia - absolwentki Akademii Muzycznej w Poznaniu - w klasie oboju. Pracowała ona w Kaliskiej Orkiestrze Symfonicznej. Ma na swoim koncie liczne koncerty solowe i kameralne, nagrywała do rozgłośni radiowych i telewizji, laureatka międzynarodowych konkursów muzycznych.

Od 1983 roku mieszka w Wiedniu. Po zakończeniu kariery muzycznej zainteresowała się tańcem i malarstwem. Wspiera młodych, zdolnych artystów, którym życie nie dostarczyło idealnych warunków i okoliczności do zaistnienia w dzisiejszym świecie. Pani Wanda spełnia ich marzenia, skupuje od nich obrazy, organizuje wystawy, wspiera dobrym słowem.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z wyjątkową osobą jaką jest pani WANZENBOECK. Opowie nam o twórczości Marca Robeta, o tańcu, muzyce, Wiedniu i o tym jak spełniać swoje marzenia. Dla zainteresowanych będzie możliwość zakupu obrazów. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany artyście, by mógł zaspokoić swoje artystyczne aspiracje.

  • Wernisaż wystawy "Wśród Kwiatów" Marca Robeta
  • Galeria OBOK (RCI, ul. Długa 2 w Raciborzu)
  • 8 marca, godz. 17.00 
  • Wstęp wolny

źródło: RCK