Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

WORLD PRESS PHOTO w Opolu

Start o godz. 10:00, trwa od 25 listopada do 17 grudnia wstęp wolny

Już po raz 17 w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu oglądać można najlepsze fotografie prasowe prezentowane w ramach wystawy World Press Photo.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Składają się na nią prace nagrodzone i wyróżnione w największym i najbardziej prestiżowym konkursie fotografii prasowej organizowanym przez Fundację World Press Photo w Amsterdamie. Wydarzenie ma charakter cykliczny. W tym roku jest to już 60 edycja. Na konkurs nadesłano łącznie 80408 zdjęć wykonanych przez 5034 fotografów ze 125 krajów. Prace oceniane były w kilkunastu kategoriach obejmujących fotografie pojedyncze i zestawy. Jury konkursu przyznało nagrody w 8 kategoriach tj. sprawy współczesne, życie codzienne, wiadomości, projekty długoterminowe, przyroda, ludzie, sport, wydarzenia oraz wybrano zdjęcie roku.

Łącznie wyróżniono dokonania 41 fotografów z 25 krajów.

Zdjęciem Roku została wybrana fotografia wykonana przez Burhana Ozbilici (Associated Press) przedstawiająca zamach na rosyjskiego ambasadora Andrieja Karłowa dokonany w galerii w Ankarze 19 grudnia 2016 roku. Ekspozycja prezentowana jest w około 45 krajach świata. W Polsce można ją obejrzeć w kilku miejscach, a jednym z nich jest Opole. Corocznie cieszy się ona bardzo dużym zainteresowaniem zarówno opolan jak i osób z innych części naszego kraju.

Zapraszamy na wystawę do Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu codziennie od 25 listopada do 17 grudnia, w godz. 10.00 - 20.00.

W piątek 1 grudnia wyjątkowo wystawę będzie można oglądać do godziny 24.00.

Wystawa pod patronatem Prezydenta Miasta Opola.

Współorganizator: ITAKA

Zdjęcie: Jay L. Clendenin, Los Angeles Times