Czwartek, 4 marca 2021

imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława

RSS

Wielki Piknik Naukowy Kopalni Wiedzy JSW już w sobotę 18 maja

Start 18.05.2019 o godz. 10:00 wstęp wolny

Już za kilka dni, na parkingu przed Jastrzębską Spółką Węglową przy Al. Jana Pawła II 4 odbędzie się Wielki Piknik Naukowy dla Rodzin z dziećmi.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jastrzębska Spółka Węglowa

Jastrzębie-Zdrój, Jana Pawła II 4

Będzie to wyjątkowe spotkanie, podczas którego dzieci i dorośli będą bawić się i uczyć jednocześnie. Organizatorzy zadbali, aby każdy uczestnik, a przede wszystkim najmłodsi (w każdym wieku) znaleźli coś dla siebie. W programie bardzo wiele atrakcji, między innymi:

• Kilkanaście warsztatów, podczas których będzie można wykonać np. grafikę na torbach wielorazowego użytku, przypinki i magnesy na lodówkę własnego projektu, papier czerpany z kartonów po płynnej żywności, karmniki dla ptaków wykonane z odpadów, biżuterię recyklingową, portfele z kartonów po mleku i sokach, zabawki z papieru i wiele innych.

• Wyjątkowe – wybuchowe pokazy naukowe Ekipy Pana Korka oraz warsztaty z szalonymi naukowcami. W ich ramach dzieci budować będą np. rakiety i rękawiczkofony, a także będą mogły zobaczyć swój głos, przetestować łoże fakira czy stać się przez chwilę ludzką baterią.

• Wystawa ponad 20 interaktywnych eksponatów obrazujących zasady fizyki i prawa natury: rowerki – generatory prądu, peryskop, model telegrafu, złudzenia optyczne, kalejdoskop i inne.

• Warsztaty z robotyki (Lego technic oraz walki robotów)

• Pokaz dziecięcej mody recyklingowej – uczestnicy sami wykonują swoje stroje.

• Kącik z drewnianymi zabawkami i setkami klocków, układanek, łamigłówek dla najmłodszych

• Wielkie bańki mydlane malowanie buziek, liczne animacje ruchowe i taneczne oraz mnóstwo konkursów z nagrodami!

Impreza będzie trwała od godz. 10.00 do 17.00.

Wstęp wolny. W przypadku gorszej pogody – większość atrakcji odbędzie się w halach namiotowych. Partnerem medialnym Pikniku będzie National Geographic Kids.

źródło: EBD