Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
czerwiec
28 wtorek

Wieczór kultury Andaluzji

Zabytkowa Kopalnia Ignacy (ul. Mościckiego 3, Rybnik - Niewiadom) zaprasza we wtorek 28 czerwca o godz. 18.00 na spotkanie z kulturą Andaluzji.

Zabytkowa Kopalnia Ignacy
Rybnik, Ignacego Mościckiego 3

Poznacie jeden z najciekawszych regionów Hiszpanii, jeśli nie najciekawszy. Po tym spotkaniu będziecie chcieli wybrać się na plaże Kadyksu, odwiedzić meczet w Kordobie, zjeść w Maladze lub napić się piwa patrząc na Alhambrę.

Będziecie cieszyć się różnymi kulturami i festiwalami, które Andaluzyjczycy mają w swoim regionie, takimi jak karnawał w Kadyksie lub Wielki Tydzień w Sewilli. Będzie także okazja, by spróbować tradycyjnych potraw Andaluzji i Hiszpanii.

Gospodarzem wydarzenia będzie Daniel Gomez, pochodzący z Malagi wolontariusz Zabytkowej Kopalni Ignacy.

Wstęp wolny.

/Materialy prasowe/