Czwartek, 26 listopada 2020

imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada

RSS

Epidemia na Śląsku:

Wieczór autorski Marka Rapnickiego

Start 09.10.2020 o godz. 17:00 wstęp wolny

9 października o godzinie 17:00 w RCK DK Strzecha (ul. Londzina 38) odbędzie się wieczór autorski Marka Rapnickiego poświęcony promocji jego najnowszego tomu wierszy pt. „Pan Amo prosi o głos” (TEST, Lublin 2020). Rozmowa z autorem oraz recytacje Grażyny Tabor i Jerzego Dębiny przeniosą gości w rejony odwiedzane od zawsze przez dobre duchy poezji!

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dom Kultury Strzecha

Racibórz, Londzina 38

Jeśli potrzebujecie większej zachęty, to polecamy przeczytać recenzję najnowszego tomiku Marka Rapnickiego, autorstwa poety Krzysztofa Lisowskiego:

,,Świadectwo, zachwyt, obowiązek, spojrzenie w przeszłość, kontemplacja piękna, zakochanie. Co to być może? To autobiografia – biografia własna i pokolenia, którego dojrzałość spełniała się dwadzieścia lat przed końcem ubiegłego stulecia, a teraz przyszedł czas zbiorów, pierwszych znaczących podsumowań. Kto jest autorem i bohaterem tej książki lirycznej, tego wielotematycznego wyznania? Homo viator, wytrawny wędrownik, czytelnik i badacz słowa, kolekcjoner, miłośnik architektury, malarstwa i muzyki, piewca kultury łacińskiej i świata ukształtowanego przez wartości Rzymu, Italii, ale też i wieszcz rodzimego świata, przeszłości i teraźniejszości, gdzie obok współczesnego Lublina czy Krakowa są jeszcze – na zawsze w sercu - Wilno i Lwów. Twórca o wielu apetytach i nienasyconej ciągle ciekawości. Dwóch wielkich nauczycieli wskazuje mu drogę: Miłosz i Herbert, w których myślach i frazach przegląda się teraz dykcja Marka Rapnickiego. Zaprawdę, takie książki pisze się raz, bo tworzy się je w „wypełnienia łunie”, w pełni swojego czasu, w złotej godzinie najlepszego światła, które rozjaśnia los, życie, przynosi zrozumienie.’’

Wstęp wolny.

źródło: RCK