Poniedziałek, 25 stycznia 2021

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

WIA-26 „Nowalijki poetyckie" – i Ty możesz przeczytać swój wiersz

Start 13.04.2019 o godz. 16:00 wstęp wolny

13 kwietnia o godz. 16:00 odbędzie się w halo! Rybnik wiosenne otwarte spotkanie poetyckie. Idea Nowalijek zakłada prezentację wierszy przez każdego chętnego uczestnika. Gościem głównym tego dnia będzie Dominika Lewicka-Klucznik ze swoim najnowszym tomem poezji pt. „M + M”.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Halo! Rybnik

Rybnik

Moderacja spotkania – Ewa Pleszczyńska i Renata Monika Blanik.

Dominika Lewicka-Klucznik – rocznik 1978, animatorka, filolożka. Od początku istnienia Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego angażuje się w jego działania pisarsko oraz organizacyjnie. Od marca 2014 jest prezeską Stowarzyszenia Alternatywni, które zajmuje się organizacją wydarzeń kulturalnych w Elblągu, a przede wszystkim Festiwalu Literatury „Wielorzecze”.

Jest redaktorką, autorką wstępów, recenzji oraz materiałów promocyjnych. Publikuje w antologiach, pismach literackich i kulturalnych. Jest laureatką ogólnopolskich konkursów literackich i turniejów jednego wiersza.

W 2013 wydała debiutancki tom poetycki „Samopas” nominowany do nagrody Orfeusz w kategorii Orfeusz Mazurski.

W 2016 roku odebrała nagrodę Kreatora Kultury od Prezydenta Miasta Elbląg za dotychczasową działalność. W tym samym roku ukazał się drugi tom poetycki autorki pt. „Limit na cuda” (Poznań), który został Elbląską Książką Roku.

W 2018 roku zdobyła Nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury.

W styczniu 2019 ukazała się trzecia książka M+M, która dotyka tematu niepełnosprawności, wykluczenia, macierzyństwa.

Prowadzi blog/stronę autorską: www.lewickaklucznik.pl

/Materiały prasowe/