Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
styczeń
21 piątek

Wernisaż wystawy Anny Bodzek-Sikora „Patchworki natury”

Zapraszamy na wystawę Anny Bodzek-Sikory pt. "Patchworki natury", która będzie dostępna w Galerii Na Piętrze 21.01- 06.03.2022. Wernisaż: 21.01.2022, godzina 18:00.

Wystawa „Patchworki natury” to prace wykonane w nurcie upcyklingu oraz technik łączonych z ceramiką, drutem i sznurkiem. Powstałe formy najczęściej odwołują się do natury, ponieważ to do niej najbliżej artystce i to z nią się identyfikuje. Jest to nie tylko wędrówka po formach, które przybrała glina i karton, ale przede wszystkim „powrót do korzeni”, do świata pierwotnych uczuć i emocji. Proste kształty, koła, powtarzalność, odzwierciedlają harmonię i porządek. Są jak bicie serca, a jednocześnie przynoszą zróżnicowane efekty, tak jak w życiu każdego człowieka.

Fotografia portretowa młodej, uśmiechniętej kobiety. Ma kręcone włosy do ramion. Z tyłu widoczny balkon z powieszonymi doniczkami.
Fotografia portretowa młodej, uśmiechniętej kobiety. Ma kręcone włosy do ramion. Z tyłu widoczny balkon z powieszonymi doniczkami.
Anna Bodzek-Sikora Żorzanka, absolwentka Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Katowicach – filia w Cieszynie, a także Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie na kierunku Florystyka. Wykładowczyni, mistrzyni florystyki, członkini Stowarzyszenia Międzykulturowego Maloka. Na co dzień pracuje jako specjalistka sztuk plastycznych w Studio Działań Artystycznych Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach. Od wielu lat prowadzi warsztaty artystyczne, międzykulturowe i florystyczne oraz kursy dokształcające w dziedzinie florystyki. Zamiłowanie do sztuki i przyrody łączy z niekonwencjonalnym podejściem do upcyklingu i jest to charakterystyczna cecha jej prac prezentowanych na wystawach krajowych i zagranicznych.