Poniedziałek, 10 maja 2021

imieniny: Antoniego, Antonina, Izydora

RSS

Warsztaty językowo-teatralne w WCK

Start 23.09.2019 o godz. 16:00 wstęp wolny

Wodzisławskie Centrum Kultury wraz z Regionalnym Instytutem Kultury w Katowicach zaprasza na warsztaty językowo-teatralne „Jak pięknie wyrażać negatywne emocje w języku polskim”, które odbędą się 23 września o godz. 16:00 w WCK.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisławskie Centrum Kultury

Wodzisław, Kubsza 17

Projekt skierowany jest do osób powyżej pięćdziesiątego roku życia. Prawie czterogodzinne zajęcia poprowadzi aktorka Teatru Śląskiego w Katowicach, Alina Chechelska-Płoskonka, znana z wielu produkcji filmowych i teatralnych, zdobywczyni nagród w dziedzinie filmu i teatru, uhonorowana odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ramowy program warsztatów obejmuje takie zagadnienia jak: analiza wybranych tekstów literackich, nazwanie zawartych w nich emocji, dobór aktorskich środków wyrazu, improwizacja w oparciu o przykłady literackie, prezentacja wybranych scenek, ćwiczenia z dykcji, gestów, mowy ciała, nazywanie i wyrażanie uczuć. Ćwiczenia oparte będą na fragmentach literatury polskiej autorstwa klasyków i współczesnych twórców, m.in.: Adama Mickiewicza, Aleksandra Fredry, Jana Kochanowskiego, Stanisława Ignacego Witkiewicza, Doroty Masłowskiej, Michała Witkowskiego, Jerzego Pilcha, Janusza Głowackiego, Karola Wojtyły, Wisławy Szymborskiej i Tadeusza Różewicza.

Warsztaty są bezpłatne. Zapisy przyjmowane są mailowo do 17 września pod adresem: agnieszka.kozielska@wck.wodzislaw.pl. Informacji na temat warsztatów udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK pod numerem tel. 32 455 48 55.

Realizowany przez Regionalny Instytut Kultury projekt „Jak pięknie wyrażać negatywne emocje w języku polskim” otrzymał dofinansowanie w programie Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2019”.

/Materiały prasowe/